hekute

Poradíte s popsaným problémem, který se týká poplatku za zahradu?

koupil jsem od jedné paní zahrádku, vše se převedlo na úřadě a přepsalo. Nyní za mnou chodí zástupce zahrádkářů, že mám uhradit dluh 615 kč za tu paní, kterájim tento poplatek neuhradila. Musím to zaplatit za ni – já ?

Původní neotázka
Dluh na zahrádce

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to dluh za co? Primárně bych je posílal za ní. Co bys to měla platit, když nic nedlužíš ty, ale ona. Slušně bych je posílal za ní, pokud by zástupce byl neodbytný řešil bych to dál. S ohledem na částku bych to ale asi neřešil přes právníky, to bych to radši zatáhl.

Další odpovědi
Margarita

Domnívám se, že pokud je to poplatek za dobu, kdy majitelkou byla dotyčná, pak bych jim dala adresu té paní, nechť dluh vymáhají na ní. Avšak pokud ste zahradu koupil s vědomím, že na zahradě je neuhrazen dluh a ve smlouvě je to i uvedeno, pak to musíte zaplatit vy. Je třeba vědět co je napsáno ve smlouvě.