Avatar uživatele
Registrovaný

dluh-exekutor je to normalní??

V roce 2004 mi nedbalostí vznikl dluh u České pojišťovny 960.- Dnes mi přišel dopis od exekutora a katastru že mi zablokovaly byt a chtějí zaplatit ihned cca 15 000, je to možné takové navýšení? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano je to možné. Doporučuji neprodleně zaplatit. Pokud chceš, můžeš se po zaplacení odvolat proti výši, ale velká šance na úspěch neni.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Je to možné - na ´začátku´ nějaké úroky, penále, pokuta. Pak výrazné navýšení o částku odměnu advokáta, na odměnu exekutora, na náklady vymáhání...
Pokud se ti výše dluhu ´nezdá´, nech si exekutorem předložit ´vyúčtování a oslov vlastního advokáta.


Avatar uživatele
Zlatý

Možné to je. Nepřebíráš si poštu? Nebyl ti doručen platební rozkaz??? Pokud ne, tak si ho nechej vydat. Nahlédni na soudě do spisu, pokud byl návrh na vydání platebního rozkazu podán před uplynutím prekluze, tak doporučuji ihned zaplatit. Pokud to však již bylo promlčeno, můžeš do 15 dnů od doručení platebního rozkazu podat k soudu odpor. Soud nesmí přiznat promlčenou pohledávku, pokud ovšem promlčení navrhneš.

Nejsem si jistá, ale myslím, že pojistné se promlčuje za 3 nebo 4 roky. Záleží, kdy to navrhli soudu.


Avatar uživatele
Registrovaný

nevyznám se v tom, ale řekl bych, že na to právo mají. Protože pokud dluh neuplatíte ihned, automaticky skáčou poplatky.


Avatar uživatele
Bronzový

Od 1.1.2013 má věřitel povinnosti upozornit dlužníka, že se chystá řešit svou pohledávku soudní cestou, měl by dlužníkovi zaslat nejméně 7 dnů před podáním žaloby výzvu k plnění (tzv. předžalobní upomínku). Tu je povinen věřitel zaslat na adresu k doručování či na věřiteli poslední známou adresu dlužníka. Pokud tak neučiní, zůstává mu právo žalobu k soudu podat, ale nemá v souladu se zněním § 142a občanského soudního řádu nárok na přiznání náhrady nákladů řízení proti žalovanému.

Zdroj: http://www.obcanskaporadnaopav a.cz/legislativa/novinky-v-dlu hove-problematice-od-1-ledna-2 013/19


Avatar uživatele
Stříbrný

Je třeba tu částku ihned zaplatit, i kdyby sis měla na ní půjčit. Jinak se ti bude dále navyšovat o měsíční penále a exekutor může přijít k tobě do bytu a zabavit ti mnohem více z majetku, než odpovídá dlužné částce. Ani nedoporučuji si brát pak advokáta, poplatky za práci exekutora, právníka a soudu je nemožné zpětně dokázat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Pokud to zaplatíš, už ti to nikdo nikdy nevrátí, i kdyby si soud s promlčením vyhrál!!! Než něco zaplatíš, zajdi na okresní soud v místě tvého trvalého bydliště a nahlédni do spisu, ať víš, zda to je promlčené nebo ne.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Jak píšou ostatní, je to možné. Ale pokud Ti píše exekutor, musel Ti být také doručen (nebo alespoň doručován) nějaký rozsudek. Tam bylo/je možné se odvolat.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.