zdenekps

Disponibilní zůstatek

Co se stane když se někdo dostane do Disponibilního zůstatku?Čili na účtě 0kč ale disponibilní je třeba 10 000 kč.
Doplňuji:
A ten disponibilní zůstatek když z něj čerpám, se pak musí nějak bance doplatit?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Disponibilní zůstatek je součtem účetního zůstatku a kontokorentu. Pokud při nějaké finanční transakci překročíte účetní zůstatek, čerpáte tím v podstatě kontokorentní úvěr, který je samozřejmě ihned patřičně úročen. Konkrétní výši úroku zjistíte ve své bance. Vrátit samozřejmě musíte celou dlužnou částku včetně úroků, zpravidla formou měsíčních splátek.

Zdroj: http://www.cfi­.cz/slovnicek/dis­ponibilni-zustatek

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že by bylo vhodnější takovéhle pojmy hledat přímo vyhledávačem:

Slovník pojmů»
D»Disponibilní zůstatek

Finanční obnos, který má klient banky okamžitě k dispozici. Samozřejmě jen v případě, že se jedná o kladnou cifru. Disponibilní zůstatek může být navýšen o povolený debet, kontokorent nebo naopak snížen o blokaci na účtu (exekuční příkaz).

pusinka50

Disponibilní zůstatek na účtě je tzv. kontokorent. To jest vlastně půjčka od banky, která ti do určité sjednané výše poskytuje více finančních prostředků, než ve skutečnosti máš. Platí se za to hodně, měsíčně kolem 200 Kč nebo si sjednáš poplatek roční a u např. České spořitelny ti to udělá koncem prosince kolem 2.200 Kč
Doplňuji:
Čerpaný kontokorent musíš bance měsíčně splácet formou úročených splátek souhlasem s inkasem nebo vrátit najednou, záleží na tobě. U banky jsou vysoké úroky a z jedné tisícikoruny dluhu jde minimálně 300 Kč jako splátka pouze úroků, čili vlastně fakticky splatíš cca 600–700 Kč. A dlužnou částku ti snižují každý měsíc pouze o pár desítek korun, abys musel platit co nejdelší časové období

terry

Dispon.zůstatek nemusí být jen s kontokorentem.
Ale tak, jak to ty píšeš, tak ano.