karamela4

Disperzní lepidlo

Ahoj,víte co to je disperzní lepidlo a pod jakým názvem se dá koupit . Díky

Nejlepší odpověď
annas

Snad Vám pomůže strana: http://www.druche­ma.cz/cz/kata­log/hobby/dis­perzni-lepidla/

Další odpovědi
kenyrts

Disperzní lepidla.
Na první pohled je poznáte. Je to hustá bílá tekutina, která po zaschnutí zprůsvitní. Používá se na dřevo a papír, ale hodí se i na jiné materiály se savým povrchem. Dobré je na nábytek. Lepidlo se nanáší pomocí štětce, špejle nebo z tuby na jednu ze spojovaných ploch. Spoj je pevný, pružný a odolává vodě. Není vhodné nanášet ho ve větší vrstvě. Pokud lepený spoj nahřejete či napaříte, můžete ho rozebrat. Po nanesení nechejte krátce zavadnout, přiložte k sobě lepené věci a zafixujte alespoň na 12 hodin. Díky ředění vodou můžete štětec a znečištěná místa od lepidla snadno umýt. Pozor však na zaschnutí lepidla. Pak už se odstraňuje obtížněji.

Nejčastější používaná disperzní lepidla
Herkules je nejznámější lepidlo určené pro lepení papíru, korku, kůže, dřeva a dřevovláknitých materiálů.Je vhodné pro domácnost, dílnu i pro modeláře. Je ředitelné vodou a zasychá po 15 minutách, ceny: 30 g 18 Kč, 130 g 45 Kč, 500 g 80 Kč.

Dispercoll D2 je vhodný k lepení měkkého i tvrdého dřeva. Používá se pro lepení spárovek, k lepení dřeva na jiné pórovité materiály a univerzální lepení (dýha, překližka, dřevotříska, papír, karton). Lepidlo nemění barevný odstín dřeva, ale kovy obsažené ve dřevu mohou v některých případech způsobit barevné změny slepu. 1 kg 106 Kč, 500 g 65 Kč.

Dispercoll D3 je vhodný k lepení dřevěného nábytku do vlhkého prostředí, k výrobě venkovních oken a dveří, k lepení plovoucích podlah ve spoji pero – drážka, parket, k lepení tvrdých masivních a exotických dřev. Lepidlem lze lepit od +5 °C. Doba zasychání 7–8 minut. Lepidlo je vodou ředitelné.

Pattex Wood Standard slouží k lepení všech druhů dřeva, kůže, papíru, lepenky, textilu a polystyrenu. Tuba 750 g 170 Kč. Rychlotvrdnoucí Patex Wood Expres 750 g za 200 Kč, vodovzdorný Patex Wood Super 750 g za 220 Kč.

Pattex Parket je speciálně určen na lepení pero – drážek u plovoucích parket, laminátových podlah, dřevotřískových desek. Cena: 750 g za 175 Kč.

Pattex Wood Super 3 – k lepení dřeva a příbuzných materiálů, které jsou vystaveny vyšší vlhkosti nebo krátkodobému působení vody. Vhodné pro montážní lepení oken, dveří a schodů, ale i nábytku atd. Pro interiér a exteriér. 750 g za 190 Kč.