kapka

Diskriminace seniorů, setkali jste se s ní?

Myslím v jakékoli podobě. Za osobní zkušenosti budu vděčná. Můžete mi zaslat i neveřejný mail. Jste senior? Jaké s tím máte ve společnosti problémy? Narazili jste třeba na diskriminaci v zaměstnání? Cokoli Vás napadne. Mohou být i odkazy na stránky s touto tematikou. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Známá, jíž zemřel otec (85letý pán) v nemocnici, si posteskla, že podala stížnost na přístup lékařů a sester k jejímu otci. Nechci opakovat slova, protože byla plná bolesti.

Jeden známý učitel, důchodce, vypomáhal týdně 2 hodiny na jedné škole – specifický obor. Studenti ho neustále ironizovali a zesměšňovali. Stěžovali si i řediteli, že „starého dědka“ nechtějí. Třeba i kvůli tomu, že byl přísný.

Jinak si občas v tramvaji všímám nemístných připomínek juniorů, když je senior požádá o uvolnění místa. Je pravda, že někdy jsou komentáře oboustranné.

Další odpovědi
anonym

největší diskriminace seniorů a taky asi je nejhoršího zrna je v domovech důchodců,kde jsou mnohdy umístěni lidé kteří se již nedokáží o sebe postarat,pokud nemají rodinu která dohlíží na jejích způsob života tak jsou tam celkem často fyzicky trestaní,bití a ponižování,s jedním takovým jednáním jsem byla nechtěným svědkem,jen doufám že osoba která dala facku stařečkovi už tam nepracuje

fofbal

To je námět kontraverzní. Vystupuje-li senior rozumově, tolerantě a nehrne-li se tam kde není jeho parketa, ze zkušenosti vím jak to je. Myslím si ale, nikomu není odpírána pomoc fyzická i duševní a ať chcete či ne, starší člověk je stále v jisté vážnosti. Teda mimo Prahu. Ale… Jistá diskriminace existuje v náhledu našich dětí a jejich dětí na náš přístup k moderně. Ta moderna, to je povšechno.Prostě vás převálcují názorem na který mnoho nemáte. Nebo se nechcete hádat. Zaměstnání? Pokud něco znáte a umíte, neexistuje slovo diskriminace. Pokud chcete peníze a děláte to na co nemáte, potom ano. Ale to je vaše věc.