Kric.ouwner

Desky na barák.

Chci se zeptat jestli s něčím nemá někdo zkušenosti , jde o to že na baráku kde jsme dlouhou dobu nebyly popadala omítka a baráku to asi škodí , a chtěl bych na to dát nějáké desky a přetřít to nějákou barvou ale nevím jaké desky by šly dát zvenčí a přetřít to tak aby to hezky vypadalo , tak dík za rady a postřehy …;-))…
Doplňuji:
Drap : , jako jo ale jde o to aby to pomohlo baráku , a nevypadalo hrozně , a není na to moc času… Jinak na příští léto už se připravuje celková rekonstrukce…

Nejlepší odpověď
Pájo

A opadala venkovní omítka nebo Vam vlhnou omitky vnitrni?

Pokud je to ta venkovní, skutečně to nechte tak, jak to je a jen zamezte vzniku dalších větších škod, jak správně radí kolegové.

Pokud se jedná o omítky vnitřní, zajistěte v domě lepší větrání (mikrocirkulaci vzduchu).
Alespoň dveře do místností v domě nechávejte otevřené, aby jimi mohl proudit lepe vzduch, odtahněte nábytek dálé od stěn, v zimě je dobré nemovitost lehce temperovat a pomáhá pravidelné větrání…optimální je trochu průvanu – tzn. pokud je to možné – pootevřené okno ve sklepě nebo v přízemí a na půdě… promyslete ale samozřejmě i bezpečnostní rizika, která tato opatření přináší.

Další odpovědi
mosoj

Pokud plánujete na příští rok rekonstrukci i s omítkou nechte to v klidu. Ono to klidně ještě nějakou dobu vydrží. Jenom zajistěte aby na stěnu netekla voda ze střechy ( pokud se to děje) aby nevznikaly zbytečně další škody.

Dávaly se na silně zatíženou stěnu ( déšť a v zápětí mráz) eternitové šablony na latě, ale to bývá trvalé řešení ( většinou na tu nejvíce zatěžovanou stěnu) a stejně to nevypadá pěkně.
Dnes by se na tu stěnu použila synthetická omítka a silikonový nátěr. To je ale trvalé řešení.

Drap

Snad jedině keramické obklady, které se zavěšují m a dřevěný rastr. Jinak žádné desky asi nejsou vhodné na vylepšení vzhledu domu. A co opravit, a nebo udělat novou omítku ?? Nevyšlo by to levněji a nebylo by to nejlepší řešení ?
Tak to bych s tím nic nedělal. Ať použiješjakékoli zakrytí, tak to bude spousta peněz, výsledek mizerný a v létě to všechno vyhodíš.