plebs

Deprese v ČR z jakého důvodu se zvyšuje?

50% mladých do 19 let je u nich zhoršena životní spokojenost u dvou pětin jsou patrné známky středně těžké až těžké deprese. 30% trpí úzkostmi.
Novinky 19.1.2024

Nejlepší odpověď
Ametyst

Byli zavření doma v lockdownech, nesměli chodit ani do školy, natož se stýkat s kamarády. Trápili se v rouškách, navíc pokud byli neočkovaní, učitelé i spolužáci jim to dávali tzv. sežrat, šikanovali je. Závislost na sociálních sítích z nich udělá trosky, protože se život v bublině krutě kříží s realitou.
V USA byl na koberečku v Senátu výkonný ředitel jedné z nejbohatších a nejvlivnějších firem na světě, Google. Ukázalo se, že rodiče dětí, které pod vlivem nebo dokonce na radu umělé inteligence spáchaly sebevrazdu, ani nemohou technologické giganty žalovat. Jsou nepostižitelní, a dělají si s dětmi, co chtějí. Blbnou jim hlavy a ničí psychiku. A to je Amerika, kde každý žaluje kdekoho.

Další odpovědi
Pepa25

Vždyť v tom článku to máte rovnou napsané v dalších dvou odstavcích:

"„Opravdu hodně dětí má závažné problémy v chování, což je vždy signál, že se jim něco děje, že se jim nedaří. Ať už je to v oblasti duševního zdraví nebo kvůli tomu, že jsou doma, ve škole nebo v nějakém jiném prostředí vystavené špatnému zacházení,“ popsala Felcmanová. Vliv podle ní mělo sociální odloučení za pandemie, kdy se zároveň v rámci distanční výuky rozšířily v domácnostech moderní technologie, na což mnohdy nebyli rodiče připraveni.

Mnohé děti získaly závislost, navíc začaly komunikovat na sociálních sítích, což může být zrádné, protože v anonymním prostředí si sdělují i věci, které by si z očí do očí neřekly. A setkávání ve třídě už samo o sobě může pak být stresující. Psychicky náročná situace za pandemie byla i pro rodiče, což se rovněž odráží na dětech."

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/clanek/ve­da-skoly-nezvladatelni-zaci-poruch-chovani-pribyva-ucitele-se-hrouti-40457884

da ny

Pokud je to tak, vidím, z mého pohledy, pár hlavních příčin.
Nedostatečná výchova, ze strany, často sobeckých rodičů. Honících se za „věcmi“ a neochotou/nes­chopností, věnovat se dětem.
Nevysvětlují, nejsou vhodným příkladem, nekomunikují, nenaslouchají.
Od dětí, sedících u TV, tabletů, NTB, PC a telefonů, je klid. Mnohdy jsou závislí i rodiče.
Děti/mladí jsou nároční, žijí „ve filmu“, ve snech, mimo realitu. Sněhové vločky.
Generace, která „prd vydrží“ a kácí se z každé maličkosti. Ruce nemají, ani na běžné domácí práce a pomoc, úměrně k věku.
Jak říkával, jeden náš lékař: „Blbí lidé, mají (mívají) blbé děti“.
Největší problém j v rodině… :/

To, co se v ČR zvyšuje je neschopnost a neochota mocných, rozčarování, naštvanost sociální rozdíly

plebs

Podle mého odhadu je hlavní příčina strašení válkou na př. když Rus porazí UA půjde na Česko a podobné bláboly které šíří média a velká část papalášů.
Máme nejlepšího přítele v USA s nejsilnější armádou na světě jsme v nejsilnějším obraném spolku NATO, Rus nemá šanci ani se neodváží.
Jinak blábolení snáší 15 letý, jinak 30 letý, padesátiletý a jinak starci čím více strašení tím více budou mít práci chocholouškové, ovšem je problém je jich nedostatek jako některých dalších lékařů.

Pepa25

plebs: nesouhlasím. Jaké strašení? Vy se s lidmi pod 30 asi nemáte šanci vůbec potkat, že? Pokud je něco znepokojuje je to tak maximálně klimatická změna. Spíš lidé nad 60 jsou z Ukrajiny paf a zmatení, půlku života pod praporem Moskvy „budovali mír“ a teď má být vše naopak? Rozum jim to prostě nebere …

plebs

Literální odborník Polách má názor.
Marnost mladých, deziluze, kapitulace, narodili jsme se brzo, nezbyly na nás žádné ideály, stejně se všichni rozejdeme, jsme smutní a unavení, žraloci a piraně tady budou vždycky, utíkáme do umělých rájů, bydlení u rodičů plánů snů agresí a depresí.
A co lidé v Česku nejenom na UA budovali socialismus který byl vybudován jako druhý na světě, přechod a příprava na komunismus, krátké blouznění se soudruhem Dubčekem o lepším Ismu, normalizace a vysněný kapitalismus kde pravda zvítězila nad lží a nenávistí.

Pepa25

da ny: souhlasím částečně, respektive s první částí. Ano, je to o výchově, protože pro část dětí byly covid locjdowny nepříjemný průšvih, ale přežili ho bez závislostí a zdtráky komunikačních návyků. Stejně tak souhlasím, že nedostatečný zájem rodičů je velký problém.

„Sněhové vločky“ je trochu něco jiného: ty naopak vznikají z perprotektivního chování rodičů, viz také podrobně https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Generace_sn%C4%9Bh­ov%C3%BDch_vlo%C4%8Dek . No a tahat do toho „neschopnost mocných“ – sorry, ael to už jsme trochu mimo, ne? Nebo chcete, aby stát přikazoval rodičům, že a jak se mají starat o děti?

Ametyst

Daniela Kovářová: Když má populace špatné názory https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnos­t/zeny-kdyz-ma-populace-spatne-nazory.A240119_185­341_p_spolecnos­t_nef

To říká hodně. back in the U.S.S.R. 🙂