dust8

Denní zdravá norma na kroky je 8000?

Nejlepší odpověď
Alesh

Kdysi jsem slyšel, že by člověk měl ujít denně alespoň 10000 kroků, jinak si zakládá na zdravotní problémy. Samozřejmě se to týká lidí, kteří jsou hluboce pod touto mezí. Jsou prý lidé, kteří za den ujdou sotva 2000 kroků… ráno vstane, jde do kuchyně uvařit kafe, pak přejde k výtahu, sjede dolů k autu, dojede k práci, vleze do výtahu, vyjede to kanclu, skoro celý den sedí, občas jde na kafe, na záchod, pak návrat domů v podobném stylu.

Další odpovědi
annas

V pořadu v TV, kde se cvičí, jsem slyšela info o pohybu. Člověk by měl ujít denně minimálně 1000 kroků někde venku.

Počítala jsem, kolik kroků ujdu, když procházím parkem do jednoho marketu, napočítala jsem asi 1050 kroků tam a zpět také tolik.

Těžko říct, kolik je dostatečné množství pro pohyb. Počítá se ale jen chůze vcelku.

zjentek

Jak si na tohle přišel? Mně se zasekne krokovač mobilu denně už okolo 13– 14hod. na 10.000 krocích, pak dále do noci šmajdám a žádné zdrav. potíže nemám!

Kelt

Přestaňme se už řídit nějakými normami, vyplňováním tabulek, co jsme snědli, kolik jsme ušli, kolik jsme toho přečetli. Jsme lidé a chceme žít, užívat si a ne dodržovat striktně nějaká pravidla a mít pocit viny. Dnes nevěříme, nechodíme do kostela a nemusíme se zpovídat z hříchů , ale cítíme se vinni , když něco nesplníme. Měli bychom jít, když potřebujeme, stejně tak se hýbat. A nemusí to být jen kroky.

hapiky

8000 kroků mám tak asi na týden!

led

Pre zdravého človeka je dobré spraviť aspoň 10km tj približne 13300 krokov (1krok=75cm) denne. Zdá sa to veľa, ale skúste si spočítať kroky za celý deň (od ranného vstania z postele až do opätovného zaľahnutia do postele večer) z domu na zastávku MHD, do obchodu, do práce, do obchodu aj tie krátkodobé, ktoré si bežne ani neuvedomujete a hneď je tu denne 5km, čo za takých aktívnych 12 hodín je približne smiešnych 400 metrov za hodinu.Priemerná vzdialenosť medzi dvoma zastávkami mestskej hromadnej dopravy je 200–300m (pre niektorých neskutočne obrovská vzdialenosť).
Čo je to potom 8000 krokov?
Urobte niečo pre svoje zdravie a pod hranicu menej ako 10000 krokov nerozmýšľajte o „aktívnom pohybe“, pokiaľ vám to zdravie dovoľuje. Mám 7 krížikov, ale tak hlboko som zatiaľ neklesla.

iceT

Pro člověka s vysokým věkem a o berličce by toto bylo zřejmě pro smrt, ne pro zdraví.

da ny

https://www.nej­fit.cz/385-kolik-kroku-ujit-za-den
Názorů mraky.
Záleží na způsobu života.
Někdo počítá kroky v průběhu celého dne. Nachodí 9 tisíc, je obézní a dýchavičná Máňa…
Jeden z lékařů tvrdí, že pro zdravého člověka, pro zdraví je vhodné ujít denně v kuse kolem 3 000 kroků (3 333 přesněji)..

Edison

Zase jsi vynechal prášky?

zjentek

Dany: Kdybych ušel denně 2km (3 333 přesněji), tak potom dost dobře netuším, co smysluplného bych asi tak dělal po zbytek onoho dne?

hapiky

Kelt: Máš na mysli ony směšné pohyby?