Avatar uživatele
Registrovaný

Délka pracovní doby - služby

pracuji jako noční asistent vychovatele. Nástup do služby v 20:30, konec služby v 7:45. Je možné, aby po této službě jsem měla v 8:00 hodin ráno hned poradu, která trvá 2 a více hodin??
Tato porada je po dvou nočních službách, následují dva dny volna a pak další tři služby v témže pracovním týdnu. Pro přesnost, jedná se o služby ve dnech po a út, středa ráno porada a další služby pá, so a ne. Vždy se jedná o více jak 11ti hodinou pracovní dobu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jediné omezení je dodržení nepřetržitého odpočinku mezi směnami a nepřekročení max. povoleného počtu přesčasových hodin v týdnu.
A to z uvedeného zdaleka překročeno není.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Všechno je špatně:

a) po 11 a 1/4 hod. směně máte 2 hod. poradu, což je v rozporu se zákoníkem práce (max. 12 hod.směna - § 83/2 zákoníku práce)

b) za týden máte 4x 11-ti hodinovou směnu, což samo o sobě nic závadného není (přesčasy jsou snad jasné, to neřeším...) ale tento režim nesmí trvat déle jak 1/2 roku (§ 83/1 ZP)

Záleží na vás, jak dalece jste odhodlán uplatňovat svá práva..., ne vždy se to musí vyplatit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.