Děláte rodokmen? Jak dlouhý je?

Odpovědi
Valky

U nás je to těžký… moc dlouhý ho nemám, u jednoho pradědy to končí, protože jeho otec byl francouzský voják, který sem přišel za války.. a dál nevíme, dál toho máme hodně v Polsku, v Německu – tam to končí u babičky, o které toho moc nevím, umřela, když bylo taťkovi dva a půl roku a vychovávala ho babička – nevlastní a otec ho nechtěl, takže tam nám to taky končí… U nás je to těžký :D

led

Ja nie, nemám na to, ale podľa informácii z inokolennej rodiny v dokumentoch sa meno spomína (v maďarskej mutácii) v 11.storočí. No chváliť sa cudzím perím a nosiť nos hore…krv mám stále červenú 🙂.

led

Máte čo robiť, ak chcete romfnúť možno reálny, možno literárny rod (prosím, neberte to ako reklamu, je to krásny dejepis):
Ak by ste mali možnosť si prečítať niektorú knihy od Edwarda Rutherfurda Sarum, alebo Londýn (vydané v češtine) by ste videli vzostup a pád rodov. Raz vládneš, raz žobreš.