sesednizkola

Delate jeste neco na dobre slovo?

Poslesni dobou se nestacim divit, jak se clovek plete v lidech ktere povazuje za pratele. Pujcujete kamaradum, rodine? A pokud, sepsali byste s nim smlouvu? Jaky byste dali urok osobe blizke? Myslim, ze bezurocna pujcka je nelegalni dokonce i. Je treba 10 procent z pujcene castky slusne chtit jako urok napriklad po bratranci ci nejlepsim kamaradovi? Dali byste to exekutorovi kdyby nekomunikoval a neplatil? Uz jste nekdy nedostali zaplaceno za zakazku pro kamarada? Okradl vas nekdy nekdo blizky? Rozhadali jste se s nekym, ze by treba mel dostat vetsi podil z odmeny a praci na ktere jste oba pracovalii? Si tak rikam, ze vsichni lidi okolo me jsou skveli, ale jak jde o penize, clovek opravdu prichazi o pratele ani nevi jak.

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano já půjčuju známým a jsem přesvědčena, že
mi vždy do koruny celou částku vrátí.
Jednou to vím jsem psala o nějakých 4,000.-Kč
na bydlení, ale to bylo opravdu na bydlení, kdyby
neměl, tak půjčím třeba mi to vrátí, když ne oželím.
Peníze budou – my nebudem – shnijem 😁

Další odpovědi
kapka

Co k tomu dodat? Jak jde o peníze… Mě napadá tolik příhod ze života, že se mi je ani nechce psát. Uz jsem dvakrát smazala, co jsem začala psát…

Nelegální bezúročná půjčka? To asi ne. :)

Většina půjček bych řekla, že se spis vrátila, to zas by nebylo objektivní, říct, ze ne. Ale ty nevrácené nebo dokonce sprosté okradení někým, komu věříte, to vic mrzí a vic si to člověk pamatuje.

Na další otázky moc neumím odpovědět. Nikdy jsem nemela tyhle problémy v rodině. Na úrok jsem půjčovala jednou, ale to si vymyslela sama dlužnice. Peníze mi vrátila i s tim úrokem, i když hodne dlouho po terminu. Půjčovala jsem ji několikrát i bez úroku.