www

Defragmentace paměťové karty. Má to nějaký praktický význam? Píše se ano, ne.. Vaše zkušenost?

Mám na mysli i karty do fotoaparátů. Díky!

Nejlepší odpověď
Hlada

Defragmentace má význam jen u HDD, kde je různá doba přístupu podle toho, kde se na disku data nacházejí. U elektronické paměti je přístupová doba ke všem buňkám stejná, takže tady defragmentace nemá význam.

Další odpovědi
mosoj

Co tam chcete defragmentovat ?
Foťák si udělá svůj adresář a tam ukládá fotky někdy vytváří i pomocné soubory.
To chcete defragmentovat i ten adresář ?

www

To Mosoj,
myslel jsem, že je otázka jasná. jde mně o defragmentaci karet všeobecně. Uložené obrázky, hudbu i dalších souborů na kartě.
Já osobně na kartě foťáku nemám nic, vše dám do PC a karta je prázdná 😉 Pochopitelně v mobilu to vypadá jinak..

mosoj

V mobilu to vypadá stejně. Je tam jenom více adresářů ( po novém složek). Každý adresář slouží pro ukládání něčeho jiného.
Takže když ukládáte data ukládáte do jednoho adresáře.
Defragmentace disku má význam tehdy kdy jsou data od jedné aplikace rozházená po celém velkém disku a plotny disku je při potřebě musí hledat po celém tom disku.
Defragmentace udělá to že soubory spolu souvisejísí dá na disku vedle sebe takže jsou rychleji přístupné pro tu kterou aplikaci.
Na kartě máte jednu konkrétní fotku, nebo jednu konkrétní skladbu v jednom souboru to je vše.

www

OK. Tak nějak to chápu. Ale smažu jeden soubor, přidám jiný větší.. Navíc zde se píše, že se zrychlí načítání-pozor, případně odstranit mezery, jedu z mobila:
www.ce4you.cz/ar­ticles/detail­.asp?a=87