julinka

Dědictví,nebo dluhy?

Jsem vdaná,s manželem však patnáct let nežiju ve společné domácnosti.
Manžel podniká,avšak poslední dobou má velké dluhy.
Co by se stalo v případě jeho úmrtí,musela bych jeho dluhy splácet?
Také by mě zajímalo jestli bych mohla přijít v důsledku jeho dluhů o nemovitosti,které jsou zapsané na mé jméno.

Nejlepší odpověď
HOMER

Dědictví se dá odmítnout,ale pouze jako celek.Věřitelům je možné přenechat majetek vašeho manžela,který by stejně propadl státu.Vašeho osobního majetku by se to netýkalo.