BENYTA

Darovací smlouva – stačí napsat takto ?

Jména, adresy, rodná čísla , předmět darování, datum , vlastnoruční podpisy, čísla OP, místo sepsání......... víc mě nenapadá. Děkuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Vyber si tu,která Ti bude nejvíc vyhovovat.

http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ314&q=da­rovac%C3%AD+sm­louva&oq=daro­vac%C3%AD&aq=0&a­qi=g10&aql=&gs_sm=c&g­s_upl=269835l27­3111l0l281433l8l8l0l2l2l­0l341l1414l0.2­.2.2l6l0

Další odpovědi
kapka

Já bych to okopčila z netu. Třeba zde http://www.smlouva-zdarma.cz/darovaci-smlouva
nebo jinde.

jmhad

Záleží na tom,jakou cenu má dar,Když to bude celkem bezvýznamné,pak by tohle mělo stačit. Když to bude auto,byt,dům a pod.,pak by to měl sepsat advokát a nebo být přítomen alespoň jeden nestranný svědek,který spolupodepíše.Ale stejně by to pak měl advokát zaregistrovat.

slimaczek

Pokud se jedná o nemovitost, katastrální úřad při přepsání nemovitosti, bude chtít ověřené podpisy na darovací smlouvě.

kaolin

není jasné jedná-li se o movitou nebo nemovitou věc.Pokud se jedna o nemovitost tak to vyžaduje postup podle katastralniho úřadu.Každopadně však se jedna o poradu třeba bezplatnou u pravníka,pokud se nejedná o prkotinu a tam žádnou darovací listinu nepotřebujem

Zdroj: osobní zkušenost

briketka10

jestli se jedná o nemovitost/ka­tastr, pak osobní věci, tak ty musí být všechny sepsány, jízdní kolo i třeba varná konev, žehlička, každá maličkost, prostě všechno..taky zkušenost, dědictví, ale u právníka zaplatíte..
pak ověření podpisů a další jak již bylo napsáno..