Avatar uživatele
Registrovaný

darovací dan

dobrý den, děkuji za všechny předešlé odpovědi, které mi moc pomohly,prosím, když mi manžel daruje polovinu domu,který před měsícem dostal od rodičů, jejíž hodnota je dva miliony korun, musí se zaplatit nějaká dan? nebo poplatek

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Žádná daň ani poplatky se neplatí.

§ 19/3 zákona č. 357/1992 Sb.
Od daně darovací je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

A jak první ´darování´ domu (od rodičů), tak i následné darování 1/2 domu od manželky spadá do kategorie OSOB I. nebo II. skupiny

-----

DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ
§ 21/5
Daňové přiznání k dani darovací se NEPODÁVÁ při bezúplatném nabytí je-li od daně darovací osvobozeno podle § 19 odst. 1 až 4

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.