Avatar uživatele
Deli

Dárcovství orgánů po smrti – v ČR se předpokládá automatický souhlas s dárcovstvím – víte to?

Dnes jsem narazila na informaci, že v ČR se narozdíl od jiných států předpokládá souhlas s dárcovstvím orgánů po smrti.
Nevěděla jsem to a trochu mne to zarazilo.
Samozřejmě, že bych s dárcovstvím orgánů souhlasila, ale přeci jen bych chtěla, kdyby šlo o mého blízkého, aby se mne (nebo prostě rodiny) někdo zeptal, zda souhlasíme.

Co Vy? Víte o tom? Souhlasíte? Je Vám to jedno, nebo si také myslíte, že by se mohli aspoň zeptat???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, Kerberus, anonym, pokazdejinak, fcoop, casey před 4602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Ano, víme, je to tak i v řadě jiných států (ČR není výjimka), a je to tak dobře.
Existuje registr lidí, co odmítají dárcovství (údajně je v něm několik set lidí).

Praxe je taková, že se transplantační tým pozůstalých ptá, a jejich názor respektuje (i když by podle zákona nemusel).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja to vim , sama jsem se na to ptala sve lekarky , protoze jsem se jako darce chtela nechat zaregistrovat.
Kdo ale nechce organy darovat , muze to nahlasit ( ale nevim kam ) a pak mu odebrany nebudou. Kazdy at si rozhodne sam za sebe a ne za sve pribuzne. Na to by ani nebyl cas. Nekdo bude mit 5 deti .. kazdy bude mit jiny nazor a nez by " k necemu " doslo , uz by to bylo " k nicemu ". -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

ano vím to a nemám s tím problém – ani v případě svých dětí… zastávám názor, že tělo je jen schránka a pokud se nějaký náhradní díl dá ještě použít a může pomoci někomu zachránit život, jsem pro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

To jsem nevěděl a trochu mě to i překvapilo. Ale nevadí mi to. Až skapu, ať si s mym tělem dělaj, co chtěj… :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

v registru odmitacu momentalne je registrovano 1100 lidi. Jestli by nekdo chtel rozsirit rady odmitacu, zde je odkaz a dole je formular:
http://www.ksrzis­.cz/obsah/pro-verejnost_126_1­.html

otazka zni, k cemu vam ty organy po smrti budou. Osobne bych byl rad, kdyby nekomu zachranily zivot.

mimochodem take je registrovano vice nez 13tisic cekatelu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek