Illines

Dane slovo a dohoda,se stane fiaskem.

Chtela jsem na nalehavost me zname pomoci.Primo jsem nemohla ja,ale moje pritelkyne nabidla pomoc(ubytovani)za mne pro dotycnou ,po spolecnem usouzeni.Pritomna byla i ona.Udelali se klice,pripravil pokoj,ale do dnes se neukazala.Pripadam si vazne zle ,pred pritelkyni i kdyz to ona bere se smisenymi pocity,ze se nic tak nestalo.Vtip je v tom,ze ona znama,vola v noci,zda to jeste plati a jestli ji drzi pritelkyne stale pokoj.Jinak pres den se neozve a dozvedela jsem se,ze si uz byla u ni vyzvednout klice od bytu.Dnes jsme zabezpecili dvere na moje nalehani.Ale presto se citim provinile.Co rict te zname,protoze ja mam zlost a bojim se nehodne mluvy.Poradite mi jak na ni.Vim ,ze zavola.Je to krajanka v cizi zemi a ma pritelkyne je mistni. Ostuda,tak to beru ja.
Doplňuji:
sotek-zebezpecily – pardon

Nejlepší odpověď
anonym

Illines, s chybkou si hlavu nelámej. Horší je další „vyčůraný“ Čech ve světě. Jsme jako vši v cizím kožichu a neumíme se chovat a neumíme si vážit pomoci a dobrého jména svého ani svých přátel.
Udělala jsem zkušenost, že už nikdy nebudu dělat nikomu zprostředkovatele a doporučuji to vždy i svým známým. Prostředník má potom průšvih na obě strany.
Já kdysi objednala kamarádku k věštkyni. Rozpočet jsem měla našponovaný až běda. Den před smluveným sezením mi kamarádka zavolala, abych ji u věštkyně omluvila, že se jí tam nechce. Propadla bych se hanbou, tak jsem raději oželela nutný nákup a šla tam za ni. Asi za týden milá kamarádka přišla s tím, že by tedy k té věštkyni zašla, ať ji znovu objednám. Poslala jsem ji do háje. Dostala telefon a mohla se domluvit.

Já opravdu nevím, co Ti teď poradit. Víš, ono je pokaždé nejlepší sebrat odvahu a říct pravdu, včetně svých pochyb. Nejdříve bych asi promluvila s tou pronajímatelkou.
Až Ti zase bude krajanka zase volat, tak jí řekni, že se Ti její jednání zdá divné, jestli by Ti nemohla vysvětlit, proč se nemůže ozvat přes den, a jak to má vlastně v úmyslu s tím nájmem řešit. Je mi jasné, že budeš mít problém být k ní trvrdá, ale ona Ti jinou možnost nedává.

Illines

Ocko ,mas pravdu,2× jsem cetla tvou odpoved a muj vysledek je:snazi se hrat na city,neni ferova a ja se musim napravit v duverivosti­.Dekuji ti Ocko.