Zlatý

Daň z nemovitosti - jak to je?

Daň z nemovitosti se platí podle zastavěné plochy. Takže pokud mám barák o ploše 100m2 a obec má stanovenou sazbu 10,-Kč/m2, zaplatím 1000,-Kč.
Co když barák zvednu a postavím na podstavec (něco jako na kuří nohu)o rozměrech třeba 2x2m, tedy 4m2? Budu platit jen 40,-Kč?
Doplňuji:
Ano, mám na mysli podstavec třeba 1-2m vysoký a tudíž by dům stál jen na tomto podstavci. Garáž by tam být nemohla, k hlavním dveřím schody. Ano, ještě ty schody by se dotýkaly země, takže ještě zastavěná plocha schodů. ale stejně by mě zajímalo, když bych se dotýkal země jen těma 4m2, tak jestli bych paltil jen ty 4m nebo celé.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tím 2x2 m myslíš podstavec, nebo plochu baráku na té noze.
Myslím, že záleží na půdorysu. Tedy, kdybys na nohu 1x1m postavil barák o ploše 100m2, budeš asi platit stejně.
Aspoň si to myslím.
Doplňuji:
Myslím to tak, že pokud jsi někdy kreslil půdorys, tak víš.
Pokud ne, tak se podívej na rozměry domu z leteckého pohledu - kolmo. A vidíš, že plocha je vetší než 2x2 m. Čili platíš tu větší plochu. Plocha na zemi (2x2) je schovaná.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud otázka byla míněna jako ftípek, tak dobrý :-) ale pokud jste to myslel trošku vážně, tak ... taky dobrý :-)

Technická odpověď viz zdroj

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/lexi konheslatxt.asp?cd=151&typ=r&l evelid=OC_572.HTM

Zlatý

Rehu má pravdu já mám Miroslave 125m2 zastavěné plochy na kterém mám postavený domek.Před 3 lety jsme začaly dělat nástavbu,byla jsem se zeptat na úřadě na stejnou otázku na kterou se ted ptáš ty a řekli mi že budu platit stejně že se mi nic nezvýší.

Diskuze k otázce

Zlatý

Miroslavst

Tak tedy stále nejsem z toho chytrý. Rehu řekne, že budu platit za 100m, Panenka řekne, že když přistavovali, tak jim platba zůstane stejná. Ano, myslím, že Panenka má pravdu, protože šli do výšky a základna byla stejná.
Ale furt nevím přesně co tedy s tou podezdívkou?
Můj názor je, platit 4m2 a z odkazu nejsem chytrý. Jak to tedy je?

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.