Dalo by se říci, že CNC soustružení je výrazně jednodušší oproti CNC frézování díky tomu, že má pouze dvě osy pohybu?

A co ohledně programování? Frézování má tři osy, a tak si myslím, že také musí mít o dost více funkcí, korekcí atd.

Zdroj obrázku: http://m-moos.cz/images/cnc-soustruh-s30-2.jpg

Nejlepší odpověď
Tw!st

Dá se říct, ale soustružení je obecně těžší kvůli kontuře a vnitřních plochách, většina zmetků se udělá při soustružení, ne při frézování.
A neřekl bych že více os je složitější, je to jen více možností jak opracovat materiál.