Dali byste zebrakovi

almuznu?Ja osobne nekdy dam,nikdy nevim jaky v dnesni dobe,kdy je vse mozne muzu mit dopad.Ale snad ne!
Doplňuji:
V dnesni dobe neni zadny problem ztratit praci,nemit na najem apod…Je plno lidi,kteri to neunesou,nezvladnou a narkomani s opilci se daji poznat.

Nejlepší odpověď
Michal

To nejsou žebráci,ale ve většině případech opilci a mnozí si mohou vydělat.Nedal.Když ano,moc bych se rozmýšlel.

Další odpovědi
ten který je

Já skoro vůbec nedávám ale někdy udělám vyjímku.Na autobusovém nádraží jsem viděl pravidelě žebráka který ale nikoho neoslovoval,jen seděl na lavičce a byl na tom moc zle.Celý byl potlučený a venku hrozná zima.Dal jsem mu peníze a cigarety.Jinak si říkám když vidím zdravého chlapa co má dvě ruce že může i dělat.

Miroslavst

Spíš než peníze pomůže něco k jídlu, teplý nápoj. Peníze nedávám. Pokud mu třeba u zastávky koupím teplý kafe a dám mu ho, mě hřeje pocit že jsem něco pro něj udělal a jeho moje teplý kafe.
Když by to kafe odmítl, je vidět, že si chce jen vydělat.

Nuk nuk

Záleží jak kterému. Jsou skutečně lidé, kteří se na ulici a do nouze dostali z různých důvodů a skutečně potřebují pomoci. Raději ale než peníze jim dám něco k jídlu, pokud mám.
Už jsem se ale setkala s mnoha případy, kdy žebrák jídlo odmítl nebo vyhodil.

anetadela1

Už jsem taky jednou hodila nějakou korunu. Ale kdysi jsem slyšela, že se vůbec nemají špatně, že si hodně vydělají. Jen je jejich problém, že to všechno prochlastaj.

iwetax

V dokumentu jeden říkal, že si vyžebrá denně 2000–4000kč! Já žebrákům nic nedávam.

Jen jednou jsem dala . Byl strašný mráz asi –22C , já čekala v tom mrazu 30minut na bus. Když jsem ze zmrzlého autobusu vystoupila vyděla jsem vyděla jsem jak se jeden hrabe v popelnici. Dala jsem mu 20kč a řekla mu že kousek je nonstop ať si tam dá kafe. Koukal divně a pak šel. V tý šílené zimě mi ho bylo líto.

panenka

já když jsem jezdila do brna tak jsem jim dávala vždy tu dvacku

mj81

Já dal žebrákovi almužnu jednou v životě 🙂 Seděl na pěší zóně v Poznani, vypadal velmi slušně, pouštěl nějaké písničky z magnetofonu (i české!) a před sebou cedulku „Zbieram na piwo“. Dostal ode mě 5 zlotých (asi 30–35 Kč). Proč jsem mu ty peníze dal? Za upřímost 🙂

vecernice

Jednou jsem jednomu dala boty a on je prodal.

anonym

Když dnes právě člověk ani dost dobře nerozezná pravého nuzáka od ňákýho vyčůránka,který si tímto způsobem přijde na veliký peníze,proto jsem taky vždy na rozpacích,nechci v žádném případě takové lidi podporovat.U nás jsem jich poznal dost a dost.

HOMER

Hmm,nejsem si jistý co myslíš tím"jaký můžu mít dopad,ale snad ne."No to je fuk..Tak třeba v dnešní době se často na nádraží vyskytují lidé,kteří tam tráví prakticky každý den a přitom vám pokaždé řeknou že potřebují na vlak,ap.Jsou to pravděpodobně feťáci…

md.1893

Asi spíš ne,sama nevím.
Kdybych se ocitla na ulici určitě bych ocenila pomoc druhých,ale snažím se abych na ulici neskončila.