Avatar uživatele
anonym

Dali byste zebrakovi

almuznu?Ja osobne nekdy dam,nikdy nevim jaky v dnesni dobe,kdy je vse mozne muzu mit dopad.Ale snad ne!
Doplňuji:
V dnesni dobe neni zadny problem ztratit praci,nemit na najem apod…Je plno lidi,kteri to neunesou,nezvladnou a narkomani s opilci se daji poznat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, iwetax před 5164 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal

To nejsou žebráci,ale ve většině případech opilci a mnozí si mohou vydělat.Nedal.Když ano,moc bych se rozmýšlel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Já skoro vůbec nedávám ale někdy udělám vyjímku.Na autobusovém nádraží jsem viděl pravidelě žebráka který ale nikoho neoslovoval,jen seděl na lavičce a byl na tom moc zle.Celý byl potlučený a venku hrozná zima.Dal jsem mu peníze a cigarety.Jinak si říkám když vidím zdravého chlapa co má dvě ruce že může i dělat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Spíš než peníze pomůže něco k jídlu, teplý nápoj. Peníze nedávám. Pokud mu třeba u zastávky koupím teplý kafe a dám mu ho, mě hřeje pocit že jsem něco pro něj udělal a jeho moje teplý kafe.
Když by to kafe odmítl, je vidět, že si chce jen vydělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Záleží jak kterému. Jsou skutečně lidé, kteří se na ulici a do nouze dostali z různých důvodů a skutečně potřebují pomoci. Raději ale než peníze jim dám něco k jídlu, pokud mám.
Už jsem se ale setkala s mnoha případy, kdy žebrák jídlo odmítl nebo vyhodil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Už jsem taky jednou hodila nějakou korunu. Ale kdysi jsem slyšela, že se vůbec nemají špatně, že si hodně vydělají. Jen je jejich problém, že to všechno prochlastaj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

V dokumentu jeden říkal, že si vyžebrá denně 2000–4000kč! Já žebrákům nic nedávam.

Jen jednou jsem dala . Byl strašný mráz asi –22C , já čekala v tom mrazu 30minut na bus. Když jsem ze zmrzlého autobusu vystoupila vyděla jsem vyděla jsem jak se jeden hrabe v popelnici. Dala jsem mu 20kč a řekla mu že kousek je nonstop ať si tam dá kafe. Koukal divně a pak šel. V tý šílené zimě mi ho bylo líto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

já když jsem jezdila do brna tak jsem jim dávala vždy tu dvacku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Já dal žebrákovi almužnu jednou v životě 🙂 Seděl na pěší zóně v Poznani, vypadal velmi slušně, pouštěl nějaké písničky z magnetofonu (i české!) a před sebou cedulku „Zbieram na piwo“. Dostal ode mě 5 zlotých (asi 30–35 Kč). Proč jsem mu ty peníze dal? Za upřímost 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Jednou jsem jednomu dala boty a on je prodal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když dnes právě člověk ani dost dobře nerozezná pravého nuzáka od ňákýho vyčůránka,který si tímto způsobem přijde na veliký peníze,proto jsem taky vždy na rozpacích,nechci v žádném případě takové lidi podporovat.U nás jsem jich poznal dost a dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Hmm,nejsem si jistý co myslíš tím"jaký můžu mít dopad,ale snad ne."No to je fuk..Tak třeba v dnešní době se často na nádraží vyskytují lidé,kteří tam tráví prakticky každý den a přitom vám pokaždé řeknou že potřebují na vlak,ap.Jsou to pravděpodobně feťáci…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
md.1893

Asi spíš ne,sama nevím.
Kdybych se ocitla na ulici určitě bych ocenila pomoc druhých,ale snažím se abych na ulici neskončila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek