Dal by se z vhodně upravené zbraně vysřelit speciální náboj z ledu, který by se v oběti rozpustil?

Odpovědi
Drap

Teoreticky ano, u zbraně, kde by byl hnací silou plyn anebo vzduch.

ivzez

S něčím podobným přišla už Agatha Christie
(doufám, že se v autorce nemýlím)…

Kelt

Ve filmu Tři dny kondora (Robert Redford) je nalezena oběť, zastřelená, ale protože se nenajde kulka, usoudí se, že byla zastřelena kulkou z ledu. V literatuře se o tom píše, prý to mají i speciální jednotky USA, ale zda je ta pravda, to nevím.

Lamalam

V jednom z dílů Bořičů mýtů se o to neúspěšně pokoušeli. Ledový projektil se jim vždy vypařil již v hlavni.