Avatar uživatele
zjentek

dal by se příklad, který uvádím níže, brát za superegoismus a označit vůbec pojmem superego? Je to ono?

př: Sarkozy v davu lidí familiárně plácá po rameni zemědělce (který tato gesta nemusí)a přitom procedí mezi zuby: ztrať se, ubožáku!
Doplňuji:
annanas: vypadlo vám slůvko „žene“, celá věta zní- žena žene člověka k činnosti..
nee, děkuju Vám .) já vím..fór..hepry ja padam

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, gagaga před 4060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nejsem přímo psycholog, ale vyjdu z určitých poznatků.

Je známé, že Sigmund Freud vytvořil model lidské osobnosti – Id, Ego a Superego. Id = pudy, jakási psychická energie, která ovlivňuje změnu osobnosti a žena člověka k činnosti.
.
Ego a Superego tuto energii využívají. Tyto tři složky se vzájemně doplňují, když někde chybí energie, další složka zesílí nebo zeslabí.

Ego = jáství kontroluje Id i Superego. Ego musí mít dostatek energie z Id, aby „vládlo“ moudře. Jinak způsobuje, že se člověk chová méně přizpůsobivě. Jestliže převažuje Id, člověk je impulzívní, někdy i násilnický, příliš sebevědomý a pak energie přechází na Superego (= obraz naší morálky, našeho svědomí).. Proto může svědomí člověka svazovat morálními pouty, nechce to však připustit,. protože v jeho Ego se objevuje jakýsi pocti selhání osobnosti a nechová se tak, jak by měl.

Proto se domnívám, že Sarkozy projevil svůj negativní egoismus, když přidal svůj dovětek. .Jeho Superego však napovědělo víc o jeho morálce.

Volně podle Psychologie osobnosti (Hall, Lindzey).

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Můj překlep – nejen žena žene člověka… Ale i něco jiného ovlivňuje a žene člověka k činnosti.

Studovala jsem psychologii na fakutlě jako jeden z předmětů … něco mě utkvělo v paměti, něco si potřebuji oprášit. 🙂

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Bota – mně utkvělo. Nějak těchDnůB mám stále příliš. 🙂

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

ale stejně- žena žene člověka k činnosti se mi hodně líbilo. Pokud by byla pravda, že žena žene člověka, vysvětlovalo by to existenci otázky: a máte dítě, nebo holčičku?

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Někdy i omyl vede k zamyšlení. . Žena není člověk, dítě není holčička. Al děti už jsou kluk a holka. Tomu jsme říkali emanování, vyvozování dokonalého z nedokonalého 🙂

T

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

zeptejme se tedy na to na odpovědi.cz .)

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Unesl by to často omílaný Kodex:-))

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nevím, ale co neunese, bude můj rozvíjející se dialog s axlem, pokud to včas netipne:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-branit-bossingu
vážím si vás, tě, to je fuk, a extra tady .)

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:o ! no to se tedy poseee … ( naseee … ) ru !
an. si vazite !? a za co ?? jenom za to, ze vi, ze se ve slove visoki , pisou mekke i ? :( to ja vim taky a me to nenapisete ! ;( -iv-

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

ale no tak, iv, víš dobře , že to byl kódovaný vzkaz pro tebe a že annanas je prostředník .)

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jezisimaria ! vy jste vycuranej !
to je , jako kdyby jsme byli manzele a vy jste se mnou spal prostrednictvim vasi milenky !

před 4059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

🙂

před 4059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Iv, to jsem nečekala, že budete závidět… Ale. Vloudila se vám do textu jedna hrubka. Ve slově „visoki“ se přece píše po k ypsilon. annanas 🙂

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:))

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek