bolak

Dají se někde udělat testy, které by vám řekly jaké látky vám v těle chybí a kterých máte například nadbytek?

Jako prevenci? Třeba dejme tomu že má někdo delší dobu nižší příjem (například) vápníku, tak aby se na to přišlo dřív než mu začnou řídnout kosti?

Nejlepší odpověď
annas

Z vlastní zkušenosti. Vpodstatě nereálné, i když existují přístroje, které používají lékaři alternativní medicíny. Krevní obraz zjistí momentální stav. Jenže za dva tři dny můžete mít třeba železa či horčíku málo.

I když jsme měla při rozboru krve dostatek hořčíku, projevovala se u mě tetanie z jeho nedostatku. Hořčík se nedostal na místo, kde měl být.

Další odpovědi
Damiana

Hodně se toho dá diagnostikovat z krevních testů…

anonym

Každý obvoďák to zjistí po odběru krve. Ve větších městech na to existuje metabolická poradna.

venkovan

Mnoho se zjistí z krevního rozboru. Od 50 let je mají mít pacienti při zdravotní prohlídce udělány. Lecos se z toho vyčte, ale je to jak píše kolegyně v dané chvíli odběru.
Jsou soukromá pracoviště, kde vám rozbor (za peníze) udělají elektronicky, bez odběru krve (podobné mašinky jsou vidět s zahraničních seriálech, kdy na pohotovosti lékař za několik mitut o pacientovi ví mnohé).
Opět je to o daném okamžiku a rozbor není zrovna nejlevnější.