Avatar uživatele
stellinecka

Dá se zrušit trvalé bydliště odstěhovaného manžela jsem-li najitelkou bytu?

Dobrý den. Manžel se odstěhoval k milence a jelikož má dost dluhů,nechci, aby mi nadělal nové a přišel mi exekutor. Chci se zeptat, jeslti se dá zrušit trvalé bydliště, pokud jsem vlastníkem bytu já? Byt jsem měla ještě před uzavřením manželství v osobním vlastnictví.Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4349 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud prokážeš, že se dlouhodobě v bytě nezdržuje a nebydlí tam, tak je to teoreticky možné. Poradí ti na obecním úřadě, co je vše třeba.
Ovšem tím, že nebudete mít společné trvalé bydliště se toho na splácení dluhů až zas tolik nemění. Pořád jste manželé, a máte společný majetek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Ano,požádáš příslušný obecní úřad,který na tvůj podnět zahájí správní řízení,ve kterém se bude zjišťovat,zda tvá žádost je oprávněná a je podložena těmi důkazy,které uvádíš.Musíš tedy počítat s tím,že se budou shánět svědci a domácnost budou navštěvovat úředníci.To řízení může být,pokud se dotyčný odvolá,až půl roku.Ale při důvodech, které uvádíš,je to třeba podat.Ale pozor! 100% ochrana proti exekutorovi to není! Pokud by měl manžel dluhy,může případný exekutor „nabýt“ přesvědčení,že dotyčný má ve tvém bytě své věci,přijde a bude lepit nálepky.Pro klid jsou tedy nutné další právní kroky a to soudní rozdělení majetku manželů a nebo,pokud ještě nejsou rozvedení,příslušný notářský zápis o majetku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vlk samotař

Vlastní zkušenost:Jdi na obecní uřad dostaneš papíry vypsat -dva svědky,že tam nebydlí.Ti to musí podepsat,při projednáváni budou pozváni ke svědectví.Já to takhle udělal a bydliště mu zrušily.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
stellinecka

Děkuji.Zkusím to. Nerada bych, aby to spadlo někam, kam nechci:o(

před 4349 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek