Dá se zrušit trvalé bydliště odstěhovaného manžela jsem-li najitelkou bytu?

Dobrý den. Manžel se odstěhoval k milence a jelikož má dost dluhů,nechci, aby mi nadělal nové a přišel mi exekutor. Chci se zeptat, jeslti se dá zrušit trvalé bydliště, pokud jsem vlastníkem bytu já? Byt jsem měla ještě před uzavřením manželství v osobním vlastnictví.Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud prokážeš, že se dlouhodobě v bytě nezdržuje a nebydlí tam, tak je to teoreticky možné. Poradí ti na obecním úřadě, co je vše třeba.
Ovšem tím, že nebudete mít společné trvalé bydliště se toho na splácení dluhů až zas tolik nemění. Pořád jste manželé, a máte společný majetek.

Další odpovědi:

Bronzový

Ano,požádáš příslušný obecní úřad,který na tvůj podnět zahájí správní řízení,ve kterém se bude zjišťovat,zda tvá žádost je oprávněná a je podložena těmi důkazy,které uvádíš.Musíš tedy počítat s tím,že se budou shánět svědci a domácnost budou navštěvovat úředníci.To řízení může být,pokud se dotyčný odvolá,až půl roku.Ale při důvodech, které uvádíš,je to třeba podat.Ale pozor! 100% ochrana proti exekutorovi to není! Pokud by měl manžel dluhy,může případný exekutor "nabýt" přesvědčení,že dotyčný má ve tvém bytě své věci,přijde a bude lepit nálepky.Pro klid jsou tedy nutné další právní kroky a to soudní rozdělení majetku manželů a nebo,pokud ještě nejsou rozvedení,příslušný notářský zápis o majetku

Bronzový

Vlastní zkušenost:Jdi na obecní uřad dostaneš papíry vypsat -dva svědky,že tam nebydlí.Ti to musí podepsat,při projednáváni budou pozváni ke svědectví.Já to takhle udělal a bydliště mu zrušily.

Diskuze k otázce

stellinecka

Děkuji.Zkusím to. Nerada bych, aby to spadlo někam, kam nechci:o(

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.