luckykubrt

Dá se zrušit NATO díky tomu, že lidé uvěří v Boha Jehovu a začnou činit bohulibé skutky?

Upozornění: Bůh Jehova se píše s velkým „B“.

Nejlepší odpověď
independent

To by bylo v rozporu s Božím proroctvím, světový mír mebude dokud budou vládnout lidi.

Další odpovědi
ivzez

Nedá.
Uvěří-li lidé v Boha Jehovu, začnou násilím šířit jeho učení.
Stačí se podívat do historie.

Arne1

A ty nevíš, že mnoho těch nejhorších válek (ne-li všechny) byly ve jménu nějakého imaginárního Boha ?

Kepler

A jak mají lidé zjistit, které skutky jsou Bohu libé (jakémukoliv bohu) a které ne?
Zatím vše nechává bez povšimnutí, takže vše je dovoleno. Díky bohu, jsem ateista!

Mc Merkurion

… až zrušíte desatero, jež začíná: „v jednoho boha věřit budeš …“, tak bude na světě klid, zatím se furt jen hádáte, kterej je tan pravej, včetně jehovistů …

… " Ale Jehova Bůh NIKDY neschvaloval násilí… jen v případě, že šlo o vybití ničemných národů !!! " (zdroj diskuze) >>> tak to hovoří samo za sebe … jakým právem si nějakej nanicovatej jehova dovoluje určovat, které národy jsou ničemné !!! … to je nabádání k rasismu a měli by je jako takový z fleku zakázat !!!

hapiky

Zrušit NATO chtějí komunisté a extrémisté. Jehovisty zrušily (zatím) jen v Rusku. Mnoho lidí činí bohulibé skutky, mnozí včetně Jehovistů se Bohu protiví svým chováním či vykládáním Božího slova. Pozměňovat či osekávat písmo svaté podle svých představ zřejmě bude "urážet"i samotného Boha, i když Bůh se svojí velikostí asi nemůže být od člověka jako od hříšné duše nikterak uražen. Uvěřit ve vašeho boha Jehovu dávat do spojitosti se zrušením NATO je hodně absurdní a podobá se někdejšímu tvrzení že Hitler byl gentleman.

luckykubrt

Mc Merkurion: Jakým právem ? Právem Toho, který nás stvořil (alespoň podle Bible). Je to docela rozumné. Jakým právem například lidé vraždí ? To není rasismus, ale dodržování Zákona pro náš užitek. 😉

Mc Merkurion

… mně teda nestvořil, takže nepruď, a neodkazuj mne na nějaký nepodložený pohádky … rasismus to je, NIKDO nemá právo určovat, jaká je která rasa či národ !!!

luckykubrt

Já osobně bych to udělal naopak. Zakázal bych vraždění a podněcování k nenávisti jako se to dělá v mešitách pod trestem smrti ! Svědkové Jehovovi navíc nejsou žádní rasisté. Mají pokojné vztahy s černochy, indiány nebo Číňany. Kážou dobrou zprávu lidem všech ras bez předsudků. Takže největšími rasisty jsou tak akorát muslimové. :P

luckykubrt

ivzez: Podle historie, ale lidé, kteří uvěřili v Jehovu Boha žili mezi sebou pokojně jako apoštolové Ježíše Krista. Rozdělení přišlo až po smrti apoštola Jana a tím, že se tam objevilo falešné učení. Tím vznikla katolická církev. No a ještě taková perlička: údajně za 5 let bude kandidovat i Halík. Nevím jestli je to přesně jeho výrok, ale byla tu jistá fotografie, kde bylo napsáno, že islám je jen jiná cesta k Bohu. Ale Jehova Bůh NIKDY neschvaloval násilí… jen v případě, že šlo o vybití ničemných národů !!! A papežové posvěcovali války ve jménu Boha, ale ve skutečnosti sloužili tomu ničemnému Antikristu. ☹ Papež František má být podle proroctví i posledním papežem. Vzhledem k tomu, že líbal muslimům nohy vzbuzuje to ve mně veřejné pohoršení. Člověk, který by měl být morálním příkladem a zastávat Pravdu před pohany !!!

ivzez

Žádný Bůh nikdy neschvaloval násilí.
Ovšem ti, kdo v něj věřili nebo věří, to viděli (vidí) jinak.

luckykubrt

kapitán: V Bibli se píše, že mnoho lidí vystoupí na Jehovovu horu a bude se poučovat o jeho cestách. Taky OSN má na své zdi tohle Izajášovo proroctví. Ježíš na dotaz, kdo skutečně může být zachráněn odpověděl, že u lidí je to nemožné, ale u Boha je možné všechno. Tak proč existuje vůbec ještě teror ???

luckykubrt

Kepler: Bohulibé jsou ty, které dodržují Desatero. To znamená, že by NATO muselo přestat vraždit, znásilňovat a okrádat druhé lidi, kteří tak žijí. 😉

anonym

„NATO muselo přestat vraždit, znásilňovat a okrádat druhé lidi“ výstavní blábol