zjentek

Dá se zatáčka říznout takovým způsobem, aby auťák zůstal sedět pěkně na silnici a jen se vyzuly pneu z disků?

To by myslím nešlo. Děkuju.

Odpovědi
aliendrone

No, za běžných okolností by to jít nemělo. Uvaž jern teorii > Při průjezdu zatáčkou jsou mnohem více zatěžována (tlačena k vozovce) kola na vnější straně a na vnitřni naopak odlehčována (to může vést až k převrácení vozidla).

Pokud budeš uvažovat stejnou sílu nutnou k zutí pneumatiky z disku, tak na vnější straně budeš mít zuto mnohem dřív (pokud se vůbec zutí povede). Jenže já vím, že zjentek na fyziku a její zákonitosti apod. věci dlabe, takže kdoví? Venkoncem ta náctiletá holčina „tebou nedotčená“ přeci jen porodila TVOJE dítě (dle genetických zkoušek). To přeci nedává smysl, tož asi tak. 😉 😁 😁

cappuccino

Myslim, ze neda! Pred uvedenim automobilu na trh probihaji ruzne testy a nemyslim si, ze by takove auto pustili do provozu.
Navic: kdo by si chtel znicit disky??

Kryšpín

Podle mého odhadu možná je smyk a nebo kotoul přes budku

plavcik

No to by se odstředivou silou spíš převrátilo auto, leda že by bylo těžce naložený a těžiště mělo hodně dole, což je nereálný podle mě.