Tomaseko Mi

Dá se udělat z polohrubé mouky hladká?

Odpovědi
elkon

Teoreticky ano. Ale kdo by to dělal, když si hladkou může každý koupit.

xiperio

Ano jemným mlýnkem. Třeba na mák. Ale škoda práce, když stojí 10 kč.

Dochy

Jistěže… Potřebuješ k tomu zařízení, které se obvykle nazývá mlýn.
Ale pokud se nemýlím, mouka se zkrátka namele a pak třídí.

Předpokládám, že pokud je požadavek na větší množství hrubších frakcí, dá se to snadno zařídit uvolněním mlecího zařízení nebo použitím toho co zkrátka mele na hrubo, nebo zrychlením mlecího cyklu (podle typu zařízení). Pokud je požadavek na jemnější frakce, tak se ty nadbytečné hrubší přimíchávaj do zrna na mletí.

Nemám zkušenosti s mletím mouky ale podobné postupy jsem zažil kdysi u mletí písku. Předpokládám, že to bude v mnoha ohledech podobné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.