Kajdamajda

Dá se řím považovat za moderní město?

Odpovědi
Hamon

Řím je věčné město, v každém věku je v něm něco moderního.

knedlik123

V zadnem pripade. Panelaky a mrakodrapy tam jsou zakazany , aby nerusili vecne rimske panorama, ktere musi zustat zachovano, cili nejake rychlodrahy jako v Japonsku tam nikdo nechce
Doplňuji:
neco moderniho , to ano, napr. tam jezdi elektricke autobusy, je tam metro, atd.

Kelt

Co znamená moderní? Nejvyspělejší technologie, široké autodráhy, obrovská obchodní centra, hodně lidí, továren, obchodů? S čím srovnávat? Moderní nemusí být nejnovější.

MK44

Předpokládám, že s Římem je to stejné jako s jinými městy, která mají historické centrum a nové residentní čtvrti. Historické centrum se uchovává a neničí se moderní zástavbou a infrastrukturou. Ovšem v Římě jsou historické části značně rozsáhlé a probíhají zde archeologické práce. Místo je osídleno od nějakého 8. století před n.l. přes vrcholnou antiku ve stoletích kolem přelomu letopočtu, pozdní antiku, období byzantské, středověké, renesanci, baroko až po dnešek. Římské památky jsou turistickým magnetem prvého řádu. Nevím, zda si je „vylepšují“ jako u nás například skleněnou krychlí v Praze na Kampě, hotelem Thermal v Karlových Varech nebo obchodním domem v Jihlavě na náměstí…

To nebrání tomu, aby nově postavené čtvrti, dostatečně daleko od oblastí historických, byly moderní.