annas

Dá se říct, že veškerá moudrost lidstva je uložena v knihách, zatímco hloupost nikoli, neboť ta by se do knih nevešla?

Podle aforismu dr. Jana Sobotky z knihy „Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí“.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Hloupost je v různé míře všude, i v knihách. Jenomže ji nikdo nehledá. Dnešní doba se dokonce vyznačuje stiráním rozdílu mezi hloupostí a chytrostí. Chytří lidé umí formulovat pravdu, proto jsou terčem nenávisti hlupáků.

Další odpovědi
Drap

Ano i takto to lze říct. Lidská blbost je nekonečná, což nakonec dokazují i otázky a odpovědi některých místních uživatelů. Ze stejného důvodu nám sem vložili i uživatele s využitím Al. Zřejmě je to proto, aby blbost náhodou neoslabila.

College

Moudrost je v přírodě a hlouposti jsou v knihách a na internetu

annas

Odpověď je obecná, chybí zdůvodnění, viz níž

Moudrost je uložená v přírodě, ale nikoliv veškerá. Vy nečtete, jak se dovídáte o tom, co se dělo či děje nejen s přírodou, ale i co se děje ve světě?

Je pravda, že lidský život a příroda mají mnoho společného. Příroda je kolem nás a můžeme z ní čerpat sílu a moudrost, dodává nám energii.
Stačí si vzpomenout na ničivé povodně, několikrát se stal případ, kdy regulovaný vodní tok se po povodních vrátil do původního koryta.

Příroda přestavuje život. a s lidským životem má mnoho společného.l Vždy, když jsme nadšeni krásou okolní přírody, nebo třeba jen květinami, projeví se v naší duši radostí, při ničení jsme smutní. Ovlivňuje emoce. .

Jenže takto poznáme přírody jen v době, kdy žijeme. Nemůžeme srovnávat s minulosti, pokud nečteme historii,.

Umění se zrodilo z vnímání a pozorování přírody. — Marcus Tullius Cicero, takže v umění včetně literárního se dovíte víc a může svůj názor srovnat s uvedenými m oudrostmi. .

Lidstvo ukládá svou moudrost do knih. Jak nám knihy dávají moudrost?
Knihy a četba vás inspirují k získání přímých zkušenost prostřednictvím jinjých aktérů.
.
Staré moudrosti mají větší cenu, než se zdá; ony vysvětlují, dokazují, srovnávají.“

„Zdá se, že hlad po moudrosti je jedinou touhou, kterou se můžeme nasytit. Nehrozí předávkování. Po dostatečném čtení jsme nabiti dobrými nápady a odvahou vyrazit a prozkoumat svět včetně přírody“.

, Jan Amos Komenský
„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem.“
Maurois André
„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.“

Moje otázka odkazuje na knihy i přírodu

"Kdybych měl vyjmenovat tři nejcennější zdroje života, měl bych říct knihy, přátelé a příroda.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdybych-mel-vyjmenovat-tri-nejcennejsi-zdroje-zivota-mel-bych-rict-knihy-pratele-a-priroda-je-to-dobra-volba

Jedna připomínka. Podle vás jsou na internetu jen hlouposti, stejněš jako v knihách,
Proč tedy chodíte na internet, odpovídáte na otázky, podle vašich slov i vy píšete hlouposti.

Moje otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/papir-snese-vsechno-ovsem-internet-mnohem-vic-dava-spolehlivy-i-blaznivy-material-jaky-vsak-nastava-problem

,
Dobrou knihu se můžete naučit poznávat např. tím, Když si u čtení odpočnu,.
když se něco nového naučím,
když má kniha dobrý příběh nebo zajímavou postavu, na kterou jen tak nezapomenu…
Když je prostě dobře napsaná.
Uvědomte si, že rozšiřuje slovní zásobu, přestavivost, to vše těm, kdo nečtou, chyí,.

Pravé moudrosti se učíme vlastní zkušeností i z chyb a
pozorováním života druhých, pořírody, a z knih.

Myslím, že moudrost je uměním žít. Ne životem proplouvat zmocňovat, nýbrž žít. Život se nějak nežije sám od sebe, ani se neprožívá jako nějaké spotřební zboží. Je třeba ho nalézat a milovat. A k tomu napomáhá cesta moudrosti. Moudrost je jakýsi dar,

Vezměte si knihu Přísloví z Bible. Je plná docela praktických rad a zkušeností. Stejně Mudrosloví národů slovanských v příslovích od F. L. Čelakovského.

Jenže moudrému člověku nestačí jen porozumět přírodě, ale i ostatnímu světu. . „Moudrostí se obvykle rozumí shrnující a praktické rozumění světu i člověku, zároveň svrchované i taktně skromné, jež dává jistotu v rozhodování a jednání. K moudrosti nutně patří rozvaha, zkušenost a odstup od bezprostředních podnětů a okolností,.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Moudrost