Staraľová

Da se odvolat proti blokove pokute?

Da se odvolat proti blokove pokute, ak sem udelala prestupek v praci a policie mi za to napsala blokovou, na který stojí odcizeni majetku?

Odpovědi
Smlouvyzdarm

Proti pokutě v blokovém řízení se nelze odvolat. Přestupek lze v blokovém řízení vyřídit za předpokladu, že tento je spolehlivě zjištěn a přestupce souhlasí, a to i s výši pokuty.
Můžeš si tak maximálně stěžovat, ale pokud se nepletu, tak teď už se podepisuje přestupce i v blocích a určitě to tam je naspáno........
Doplnění:
Od 01.07.2017 platí nový přestupkový zákon – 250/2016 Sb. a tam se tomu již neříká blokové řízení, ale příkazní řízení…

Dochy

Myslím, že můžeš odmítnout vyřešení přestupku na místě. Převzetím bločku souhlasíš se zdůvodněním a změna už je pak komplikovaná.
(Bez záruky, něco takového se řešilo pro dopravní přestupky)

cukrar

Nemůže te se odvolat.