Zlatý

Dá se nějak propojit mobil s počítačem tak, aby se dal použít internet, kterej je přiřazenej k tarifu na simkartě...

...jako normální internetové připojení na PC? Abych se z počítače dostal přes simkartu na web?

Odpovědi:

Pokročilý

Přítel mi takto propojoval tablet s telefonem (LG GT540) a stačí, aby se v nastavení telefonu aktivoval přístupový bod wifi, který vytvoří WIFI síť, na kterou se tablet následně připojí.
Jediné mínus je, že se při tom telefon opravdu rychle vybíjí.

Zlatý

Stříbrný

Buď datovým kabelem nebo wifi (musí být jak mobil tak PC vybaveny wifi kartou), říká se tomu tethering (i když originálně jde o širší pojem).

Bronzový

Je třeba SIM kartu vložit do mobilu, který má nějaké společné rozhraní s počítačem. Nejpravděpodobněji to bude USB, Firewire, IRDA nebo Bluetooth.
V případě USB bude třeba mít propojovací kabel s patřičnými zakončeními.
V compu bude potřeba vytvořit nové Připojení (ve Win přes Ovládací panely, Síťová připojení). Dále záleží na poskytovateli, jaké hodnoty do nového připojení zadat.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

NikkiD: nojo, ale já mám kabelovej internet, takže to zřejmě budu potřebovat opět nějakej kabel na propojení mobilu a počítače...

zeptej se přítele jak to je, my heterosexuálové mít bokem přítele nesmíme, u nás je to faux-pas

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.