JájsemRaibek

Dá se hovořit o krátkém filmu jako o krátkometrážním?

Můžu hovořit o krátkometrážním filmu, pokud jej nahraji na digitální kameře a nepotřebuji k tomu film?
Jak by se to dalo jinak nazvat, když se film nepoužije a tudíž to není krátký film?

Nejlepší odpověď
ratava

Asi ano. Ono v podstatě je to to a samé, jen jedno je definováno časově (40 minut a méně), druhé metrově (600 metrů), ale v podstatě jde o opak celovečerního fil­mu…

A určitě je jedno, zda film (filmové (kinematografické) dílo) natočíte na film (pásek), nebo digitální cokoliv. Nebo- alespoň mi není známo, že by díky nové technologii vznikl pro film (dílo) nový pojem…

Takže ano, o krátkém filmu se dá hovořit jako o krátkometrážním. I přes to, že ho nahrajete na digitální kameru, bez použití filmu…

Zdroj: https://is.mu­ni.cz/th/34194­0/ff_b/Text_pra­ce.txt