Dr. Darko

Dá se dostat jako občan evropské unie legálně do Ruska?

Odpovědi
Rokio

Ano, ale cesta zpátky není zaručena.

elkon

Zkus to, když máš zájem.

led

Ano, dá sa, pokiaľ nie ste občan „členského štátu EU“ („Občan EU“ nie je právny pojem, zatiaľ), ktorý spĺňa podmienky pre legálny vstup na územie Ruska.
Je pravda, vzhľadom na svoju štátnu príslušnosť k štátu (ČR), štátnemu zväzku (EU), ktorý nie je priateľský k súčasnej politike Ruska, máte obmedzený pohyb (aj časovo) len na konkrétne oblasti a objekty. Vlastne nie je nič nového, to bolo aj predtým za Sovietského Ruska, za Sovietskeho zväzu, aj za Ruska…

Ak vám zastupiteľstvo Ruska odmietne vydať doklad o povolení na vstup na ich územie, hľadajte príčinu nielen na Rusku, ale aj v medzinárodno-politickom vzťahu ČR a Ruska, prípadne aj vo svojej aktívnej činnosti, ak takú máte, voči Rusku.

Pepa25

Ano, demokratické země (na rozdíl právě třeba od toho Ruska) se vyznačují tím, že svým občanům umožní odcestovat kamkoliv. To samozřejmě neznamená, že je hostitelská země musí přijmout: Rusko vyžaduje pro vstup vízum, na které není právní nárok.