Eglantine

Dá se během života nějak zlepšit orientační smysl?

Myslíte si, že to jde? Nebo se s tím nedá nic dělat?

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíš schopnost orientace v terénu?? A v mapě?
😉
Jistěže se dá zlepšit – musíš si natrénovat neustálou pozornost věnovanou tomu kde jsi a kterým směrem jdeš… Naučit se, jak které orientační ´pomůcky´ fungují a umět je najít…
Práci s mapou trénovat ´vždy a všude´…
😉

Další odpovědi
led

Základ orientačného zmyslu je všímať si orientačné body okolo seba aj tam, kde ich iný nevidí…
Niekto to má v sebe,
niekto sa to musí naučiť.
Doplňuji:
„Muži mají orientaci v krvi…“ a videli ste už niekedy tú bezradnosť pri blúdení muža v kuchyni? Česť výnimkám, ale aj oni sa to museli naučiť.
Ano, prax dokázala, že každý sa dokáže naučiť orientovať sa v danom prostredí, niekto lepšie, niekto horšie. Niekto sa lepšie zorientuje v prírode, niekto v kuchyni, niekto v literatúre, niekto v IT a niekto, div sa svete, sa dokonca dokáže orientovať aj na tejto stránke…

anonym

Orientační smysl jsem nikdy neměla, ztratím se pokaždý, když jsme v cizím lese na houbách, v cizím městě jsem taky zchopná se ztratit, pomáhám si tím, že si zapamatuju nějakou budovu, nebo tak něco, co se nedá přehlédnout a orientuju se podle toho, jinak jsem v koncích, ztratím se i bytě, když má víc, než dvě místnosti, je to blamáž 🙂

Agneta

Ano, mělo by to jít jak už uvádí gecco:D
Muži mají orientaci v krvi, u žen je to spolu s „parkováním“ nebo vůbec „autem“ (nos, přilepený na volantu) často velký problém, tedy řekla bych…:DDD

quentos

Určitě, sám jsem toho důkazem. Ve třinácti jsem se ztratil při orientačním závodě na školním výletě, našla mě až o několik hodin později policie :{D> dnes jezdím i do míst, kde jsem v životě nebyl, a ne že bych se i po letech nebyl schopen zamotat i ve městě, kde skoro 30 let žiju, ale stává se to podstatně řidčeji, a když už se tak stane, poradím si. Před několika lety jsem na festivalu v Ostravě (v Ostravě tehdy podruhé v životě, na Colours prvně) nasedl do špatného autobudu MHD, který mě odvezl úplně neznámo kam. Naštěstí jsem měl pro tento případ absolutní nouze uložené číslo na tamějšího taxíka…

Renatka196

Ano :)
Chce to jen cvik ;)