Avatar uživatele
Eglantine

Dá se během života nějak zlepšit orientační smysl?

Myslíte si, že to jde? Nebo se s tím nedá nic dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Agneta před 3272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Myslíš schopnost orientace v terénu?? A v mapě?
😉
Jistěže se dá zlepšit – musíš si natrénovat neustálou pozornost věnovanou tomu kde jsi a kterým směrem jdeš… Naučit se, jak které orientační ´pomůcky´ fungují a umět je najít…
Práci s mapou trénovat ´vždy a všude´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Základ orientačného zmyslu je všímať si orientačné body okolo seba aj tam, kde ich iný nevidí…
Niekto to má v sebe,
niekto sa to musí naučiť.
Doplňuji:
„Muži mají orientaci v krvi…“ a videli ste už niekedy tú bezradnosť pri blúdení muža v kuchyni? Česť výnimkám, ale aj oni sa to museli naučiť.
Ano, prax dokázala, že každý sa dokáže naučiť orientovať sa v danom prostredí, niekto lepšie, niekto horšie. Niekto sa lepšie zorientuje v prírode, niekto v kuchyni, niekto v literatúre, niekto v IT a niekto, div sa svete, sa dokonca dokáže orientovať aj na tejto stránke…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Orientační smysl jsem nikdy neměla, ztratím se pokaždý, když jsme v cizím lese na houbách, v cizím městě jsem taky zchopná se ztratit, pomáhám si tím, že si zapamatuju nějakou budovu, nebo tak něco, co se nedá přehlédnout a orientuju se podle toho, jinak jsem v koncích, ztratím se i bytě, když má víc, než dvě místnosti, je to blamáž 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Ano, mělo by to jít jak už uvádí gecco:D
Muži mají orientaci v krvi, u žen je to spolu s „parkováním“ nebo vůbec „autem“ (nos, přilepený na volantu) často velký problém, tedy řekla bych…:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Určitě, sám jsem toho důkazem. Ve třinácti jsem se ztratil při orientačním závodě na školním výletě, našla mě až o několik hodin později policie :{D> dnes jezdím i do míst, kde jsem v životě nebyl, a ne že bych se i po letech nebyl schopen zamotat i ve městě, kde skoro 30 let žiju, ale stává se to podstatně řidčeji, a když už se tak stane, poradím si. Před několika lety jsem na festivalu v Ostravě (v Ostravě tehdy podruhé v životě, na Colours prvně) nasedl do špatného autobudu MHD, který mě odvezl úplně neznámo kam. Naštěstí jsem měl pro tento případ absolutní nouze uložené číslo na tamějšího taxíka…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Renatka196

Ano :)
Chce to jen cvik ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek