AVATAR666

CYRIL A METODĚJ

Jaké písmo vynalezl cyril a metoděj???
Doplňuji:
hlaholice nebo cyrilice???

Nejlepší odpověď
annas

Písmo hlaholici vytvořil z písma řeckého a abeced orientálních Konstantin (Cyril) před příchodem na Moravu. Na Moravě se toto písmo používalo pro státní a církevní účely. Koncem 9. st. vzniklo mladší písmo – cyrilice jen z písmen řecké abecedy, které položilo základ dnešní azbuce.

Další odpovědi
quentos

hlaholici. Cyrilice je její pozdější verze, z níž pak vzešla azbuka. Ještě mírná oprava – oni ji nevynalezli, pouze ji k nám PŘINESLI.

Miroslavst

hlaholice.
A Nikuško, to je snad jedno. Lepší deset správných odpovědí než žádná.

HerbiG

hlaholici

Nikuška

myslím, že když to tu napíše jeden člověk-který to má navíc dobře, tak už není potřeba psát další..omg..;)

chucky

Soulasím s Vámi, je to hlaholice