Cukrová nebo arabská pasta

Nevíte kde bych mohla koupit cukrovou nebo arabskou pastu? V lékarně?V drogerii?Přes net si to kupovat totiž nechci.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Já osobně jsem se také zajímala o cukrovou pastu a připravuji si ji sama doma. Konečná konzistence se možná trošku liší od originálu, ale výsledek je vynikající a na tom mi záleží. Takže si myslím, že je zbytečné platit za cukrovou pastu, která se opravdu skládá JEN z cukru, vody a citronu.

Další odpovědi:

Zlatý

Neznám recept a asi doma vyrobit přesně tato pasta asi nejde, nedá se to ani volně koupit, i kosmetičky si to mohou koupit až po zaškolení - ptala jsem se na to.

Diskuze k otázce

Zlatý

ReHu

Recept na cukrovou pastu - je jich několik, napíšu sem všechny 3, co jsem našla:
2hrnky cukru
1/4 hrnku vody
1/4 hrnku citrónové šťávy

9 lžic cukru
3 lžíce citrónové šťávy

8 lžic cukru
1 lžíce vody
1 lžíce citr. šťávy

Já jsem dělala něco mezi:
9 plochých lžic cukru

2 lžíce vody (ploché, vrchovaté nejdou)
2 lžíce citr. šťávy

Vše jsem dala do hrnce, důkladně promíchala a zahřála. Za stálého míchání jsem počkala, až se začnou tvořit bublinky, pak jsem stáhla teplotu a nechala probublávat (pořád míchat!) až do chvíle, kdy tekutina začala mít světle zlatou barvu. Slila jsem to do plastové krabičky a nechala vychladnout. Je důležitý nenechat to v hrnci moc dlouho, jakmile to moc zhnědne, už s tím žádnou depilaci neuděláte, zato máte výborný karamel ;-).

http://s-tvoreni.webnode.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.