mily

Cukrová nebo arabská pasta

Nevíte kde bych mohla koupit cukrovou nebo arabskou pastu? V lékarně?V dro­gerii?Přes net si to kupovat totiž nechci.

Nejlepší odpověď
Smudllinka

Já osobně jsem se také zajímala o cukrovou pastu a připravuji si ji sama doma. Konečná konzistence se možná trošku liší od originálu, ale výsledek je vynikající a na tom mi záleží. Takže si myslím, že je zbytečné platit za cukrovou pastu, která se opravdu skládá JEN z cukru, vody a citronu.

Další odpovědi
hanulka11

Neznám recept a asi doma vyrobit přesně tato pasta asi nejde, nedá se to ani volně koupit, i kosmetičky si to mohou koupit až po zaškolení – ptala jsem se na to.

ReHu

Recept na cukrovou pastu – je jich několik, napíšu sem všechny 3, co jsem našla:
2hrnky cukru
1/4 hrnku vody
1/4 hrnku citrónové šťávy

9 lžic cukru
3 lžíce citrónové šťávy

8 lžic cukru
1 lžíce vody
1 lžíce citr. šťávy

Já jsem dělala něco mezi:
9 plochých lžic cukru

2 lžíce vody (ploché, vrchovaté nejdou)
2 lžíce citr. šťávy

Vše jsem dala do hrnce, důkladně promíchala a zahřála. Za stálého míchání jsem počkala, až se začnou tvořit bublinky, pak jsem stáhla teplotu a nechala probublávat (pořád míchat!) až do chvíle, kdy tekutina začala mít světle zlatou barvu. Slila jsem to do plastové krabičky a nechala vychladnout. Je důležitý nenechat to v hrnci moc dlouho, jakmile to moc zhnědne, už s tím žádnou depilaci neuděláte, zato máte výborný karamel 😉.

http://s-tvoreni.webno­de.cz/news/de­pilace-cukrovou-pastou/