huxa

Čtyři vs. čtyry- co je správně?

Nejlepší odpověď
annas

Spisovný tvar je čtyři.
Tvar čtyry patří do obecné češtiny.

Další odpovědi
briketka10

a já huxo štyrycet :D

anonym

nevím, bych napsal čtyři vs. čtvery, to čtyry je asi nespisovné

otaznik007

No, záleží jestli to píšeš kamarádovi nebo paní učitelce do školní slohové práce… :D

Zdroj: Vlastní zkušenost…

M.

Špatný vtip?

briketka10

samozřejmě, že annas má pravdu já si dělám legraci,
ale taky to slýcháváme takto všichni to č je polknutý ☺

huxa

M. – ne, jen jsem nenašel lepší kategorii, v písničkách a dokonce i od učitelů někdy slyším čtyry, čtyrycet, tudíž se ptám, zda-li to je špatně či správně