Avatar uživatele
Psychotic

Čtete seznam vedlejších účinků na svých lécích?

Poznámka: Já ne kvůli nocebo efektu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, suaeda, zzzzz, anonym, marci1, lota, petra15 před 3644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Dá se říci, že všechny chemické léky mají nějaké vedlejší účinky. Velmi časté: 1 člověk z 10 lidí. Časté: 1 člověk ze 100 lidí, atd. Přečtu si leták, když obdržím nové léky, abych věděla, co by mě mohlo potkat z velmi častých vedlejších účinků. Pak to zapomenu. Vzpomenu si, až když je se mnou případně něco v nepořádku a jdu si znovu přečíst leták. Dnes mi zrovna odebrala lékařka léky, které beru něco přes měsíc a mám nějaké problémy. Počkáme prý 14 dní bez léků, aby se tělo od nich očistilo a uvidíme, zda to bylo z nich. Podle výsledku se pak nasadí buď ty samé nebo jiné léky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Já jsem alergická na některé složky, takže čtu složení i nežádoucí účinky, vlastně čtu skoro celý leták.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
petra15

Já ctu vzdy a vsechno…tedy napr. pri nákupu potravin…:-)
A léky s vedlejsími úcinky ?---bych nebrala…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

ne,protože vedlejší účinky zažije jen velmi malé procento lidí
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ctete-pribalovy-letak-zakoupeneho-leku-pred-koupi-nebo-doma-kde
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-lehce-vydesite-kdyz-si-prectete-pribalovy-letak-predepsaneho-leku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Akzeret

Po tom, co jsem měla šílenou reakci a nikdo nevěděl, co se mnou, protože jsem léky prostě musela dobrat, čtu vše. Tenkrát mi bylo tak zle, že už to zažít znovu nechci. Můj stav jako nežádoucí účinek těch léků nikde nebyl, ani to tomu neodpovídalo, připomínal spíš mou poslední hodinu :D Trvalo skoro 4 dny, než můj organismus pochopil, že léky dobrat musím, a to, že to byl vedlejší účinek, krásně ukázal v krvi ;)
Tehdy to byly léky dost silné, ale i tak čtu i letáček ke kapkám do nosu ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Čtu už před koupí (příbalové lístky se dají najít v internetu).

Petro, vedlejší účinky mají všechny léky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Pokud dostanu nějaký nový lék, který jsem ještě neužíval, tak si zběžně přečtu příbalový letáček. Pokud začnu mít po užívání tohoto nového léku nějaké problémy tak si přečtu leták znova a lék vysadím. Buď sám, nebo dohodě s lékařem. Už se mi to přihodilo asi 2 x, kdy jsem musel nový lék při komplikacích přestat užívat.
V podstatě se držím hesla, čím méně léků beru tím lépe pro mne. Bohužel někdy to bez nich nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Pouze, pokud se u mne něco neočekávaného projeví, co uvážím, že může být jako vedlejší účinek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

čtu a pak vsechny nezadouci ucinky mam. Nejlepsi je, kdyz je tam napsano, ze lek muze zpusobit smrt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Čtu, je to u všech léků podobné, ale nocebo určitě ne, spíše čekám, že to bude placebo ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nikdy jsem je nečetl, až jednou…
Beru léky na hypertenzi už spoustu let a v průběhu používání se vyskytly potíže, které jsem považoval že to bude věkem, ale minulý měsíc jsem si ho přečetl s z hrůzou zjistil, že všechny příznaky které mám, způsobují ty lékyn Tento týden jdu k lékařce a …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Čtu a bavím se. Na jednom přípravku pro léčbu zvýšeného nitroočního tlaku je mj. vedeno: „Může způsobit zácpu nebo průjem, může být příčinou zvýšeného či sníženého krevního tlaku, může způsobit nespavost či ospalost.“ A pak si vyber.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ctu, jednou jsem i odmitl. po 4 brani jsem zasel ke sve lekarce, abycom probrali co dal. Shodli jsme se, ze je nedoberu. Byly silne a kazdy, kdo je bere dloudobe, by skoncil se slinou u ust. Byli k potlaceni reakce tela, nervove soustavy. Jsem rad, ze mam vstricnou lekarku. Reknu ji jak jsem to resil, nez jsem k ni dosel a co bych delal dal. Kolikrat mi jen poradi a jde to bez leku, chemie.

před 3643 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek