Pokročilý

Čtete při instalaci software licenční smlouvy, nebo je jenom "překliknete"?

Občas se může stát, že programu povolíte třeba i odesílání dat z vašeho počítače.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ať instaluji cokoli, jen překliknu. Myslím, že jsou v licenci stejně jen takové všeobecné věci a tak, a hlavně si myslím, že i kdyby tam byl nějaký podfuk, bude to tak pěkně zaonačené a ještě na konci, že si toho člověk ani nevšimne.
Ale proč by nějaký světově proslulý - nebo i Republikově - měl zájem na tom nás podvést?

Další odpovědi:

Zlatý

Treba si to prečíteť a pretrpeť. V tej slovnej omáčke môže byť spomenutá dôležitá informácia (len tak medzi rečou).
Aj papierové dokumenty pred podpisom predsa prečítate, alebo nie (čo keď ste si práve podpisali súhlas s vašou popravou)?

Stříbrný

Bohužel já to taky nečtu protože na to nemám trpělivost jenom kliknu.
Sem to kdysi četl asi 2x, to bylo děsný, a
stejně sem z toho byl jelen.
Já v počítači nic důvěrného nebo choulostivého natož nějaká čísla učtů nemám, tak že bych asi o nic nepřišel.

Pokud instaluji neznámý software na svůj počítač, čtu je vždycky. Leckdy se smlouvou nesouhlasím (např. když z ní skrytě vyplývá, že obsahuje malware, spyware, vir nebo když nezaručuje ochranou soukromí).
Instaluji-li známý software, smlouvu znovu nečtu.
Instaluji-li software na firemní počítač, tak ji taky nečtu, ale to proto, že by mi nikdo nezaplatil hodinové studování licenční smlouvy, navíc ještě v angličtině.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.