klumprt

Copak říkáte na novou stranu Realisté, kterou založil pan Robejšek?

Myslím, že nejsem blbec a blbce nebo populistu bych poznal. Pana Robejška sleduju už nějaký čas, čtu jeho texty, poslouchám jeho debaty na YT. Podle mě to není blbec, myslí to dobře a myslí mu to dobře. Zatím se setkávám s příznivým přijetím tohoto nového projektu. Mám trochu obavy, že když utvoří kolem sebe nějaký širší tým, tak se do něj dostanou tupani, kteří původní myšlenku dovedou značně pokřivit. Taky bude nebezpečné, až se začnou řešit finanční otázky. To totiž dokáže zprasit snad jakoukoli stranu. Ale je to docela nadějné, co myslíte? Má to smysl? Dostanou se do parlamentu? Mají na to usednout po příštích volbách ve vládě?

http://zpravy­.idnes.cz/robej­sek-chce-oslovit-volice-s-novou-politickou-stranou-realiste-1co-/domaci.aspx?c=A161124­_100930_domaci_kop

Nejlepší odpověď
anonym

Líbí se mi zvolený název, protože zní realisticky a v tom by měla mít politika svoje kořeny. Pokud si pan Robejšek vybere dobře lidi kolem sebe a bude přesně vědět kam směřovat a jak fungovat a zároveň si podrobit sympatie obyvatel ČR, tak by se mohlo časem stát něco docela potenciálně úrodného pro všechny okolo. Uvidíme.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jo, jo, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají – takto pozačátku kecali všici …

xxx3

mě tedy přijde, že je Robejšek další populista se zaměřením na elektorát, na který se už specializuje Tomie, Zemanovci apod. Říká zásadně přesně to, co chce slyšet rozhořčený lid.

anonym

Mc Merkurion: Takto tedy zastáváš teorii – nevěřím dokud je nevidím pod tlakem času a rozhodnutí?

Mc Merkurion

… dyť je to furt dokola, jen se dostanou ke korytu, začnou chrochtat jako ostatní …

klumprt

A řekl bych, že u Realistů je vidět jakási snaha o konkrétní programové cíle. Což nebylo ani u Babišovy ani u Bártovy politické divize.

anonym

Jó na to, že politiku sleduji spíš jednim okem z netu, či novin, tak třeba teď Babiš dostal pokárání tuším od Sobotky, že EET je jeden velký chaos. Asi spoléhali na to, že si lidi sami vše obstarají a vyzjistí a že se bude vědět co a jak přes selský rozum?