AdélkaHavr.

Co zvolit na místo pilin pro křečka (syrského)?

Dobrý den,teď měním křečkovi klec,a zjistila jsem (bohužel pozdě),že už nemám žádné piliny jako podestýlku. Chtěla jsem jít do zverimexu,ale ten je už zavřený. Tak nevím,co zvolit jako podestýlku.

Odpovědi
cochee

No to asi bude lepší počkat do rána, až otevřou ten zverák. Jinak hobliny (piliny NE!) se dají dobře nahradit topnými peletkami, např. Hornbach. Možná budou dokonce i vhodnější, hobliny zůstávají hlodavci v kožichu a blbě se odstraňují. Prodává se speciální hlodavčí podestýlka, je to vlastně totéž jako ty pelety, akorát x-krát dražší 😁 Taky jsem slyšel, že někdo používá dřevěnou štěpku, to je takové to nadrcené dřevo, když se likvidují větve ve štěpkovacím stroji, a ještě kukuřičná drť, to ale nevím přesně, co to je.

Wolfee

Pokud mají ve zveráku zavřeno třeba na pár dnů, myslím, že by to šlo nahradit novinami ;) prozatím…