Avatar uživatele
dudu

Co znamenají tato slova?

V poslední odpovědi jsem použil slovo pastouška. Tak si říkám, jestlipak by naše účastnická mládež ještě věděla, bez použití vyhledávače, co znamenala slova pastouška a pazderna?
Doplňuji:
Takže dopadlo to tak napůl., pastouška bývala příbytek pro nejchudší obyvatele, kteří v obci měli domovské právo., pazderna /jak napovídá základ slova pazdeří/ byla často jen taková bouda, kde se sušil len. Stávala, kvůli nebezpečí ohně, většinou na okraji obce a občas se zde také sušívalo ovoce a vařila povidla. Děkuji, jste dobří.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, anonym, Neguš, flodur, anonym před 5016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Takže bez vyhledávače jen střelím od boku. Snad se trefím. Pastouška bych řekl, že je malý domek pro pastýře, takové malé sídílko-domeček.
Naproti tomu pazderna je skoro ruina, prostě velmi zchátralý domek.
Tak co trefil?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

podle mého odhadu je pazderna větší statek,ale to jen hádám

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Mám takový dojem,že tam bydleli nejchudší lidé.Byl to vlastně obecní byt pro chudé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Slovo pastouška používá moje žena,která říká že kdyby mne opustila,tak by z mého bytu vznikla pastouška.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pastouška byla pro obecní chudáky,kteří neměli vlastní střechu nad hlavou a u pazderny si nejsem jistý,takže nebudu ani tipovat a střílet od boku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek