dudu

Co znamenají tato slova?

V poslední odpovědi jsem použil slovo pastouška. Tak si říkám, jestlipak by naše účastnická mládež ještě věděla, bez použití vyhledávače, co znamenala slova pastouška a pazderna?
Doplňuji:
Takže dopadlo to tak napůl., pastouška bývala příbytek pro nejchudší obyvatele, kteří v obci měli domovské právo., pazderna /jak napovídá základ slova pazdeří/ byla často jen taková bouda, kde se sušil len. Stávala, kvůli nebezpečí ohně, většinou na okraji obce a občas se zde také sušívalo ovoce a vařila povidla. Děkuji, jste dobří.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže bez vyhledávače jen střelím od boku. Snad se trefím. Pastouška bych řekl, že je malý domek pro pastýře, takové malé sídílko-domeček.
Naproti tomu pazderna je skoro ruina, prostě velmi zchátralý domek.
Tak co trefil?

Další odpovědi
anonym

podle mého odhadu je pazderna větší statek,ale to jen hádám

oskar

Mám takový dojem,že tam bydleli nejchudší lidé.Byl to vlastně obecní byt pro chudé.

ten který je

Slovo pastouška používá moje žena,která říká že kdyby mne opustila,tak by z mého bytu vznikla pastouška.:-(

anonym

Pastouška byla pro obecní chudáky,kteří neměli vlastní střechu nad hlavou a u pazderny si nejsem jistý,takže nebudu ani tipovat a střílet od boku.