Retko

Co znamena zrychtovat??

Nejlepší odpověď
annas

Gumiczud nemá docela pravdu. Podle slovníku je přesný význam slovesa zrychtovat = zřídit, poškodit, seřídit.
Doplňuji:
Slovník spisovné češtiny

Další odpovědi
ten který je

Seřídit,opravit­.Např.seřídit správný čas na hodinkách.

panenka

nebo taky když se s někým popereš a máš hodně modřin tomu se taky říká zrychtován

gumiczud

něco opravdu hodně zničit

Gauny

Tohle ceske slovo pochazi puvodem z germanskeho – nemeckeho – richten, coz je rovnat, ridit, urovnat, spravit i opravit atd.

zrychtovat nekomu fasadu, usmev, cifernik, xicht („nebo jen zrychtovat nekoho“) – dat nekomu do zubu (doslava „spravit nekomu usmev“)

dat nebo hodit „neco“ do rychtu – dat neco do kupy, do poradku, srovnat, urovnat, opravit, pripravit

„kdo tady tomu rychtuje?“ – kdo to tu ridi? kdo to tu ma na povel?