Co znamená zkratka FMCG?

vyskytuje se v oblasti nabídek zaměstnání v obchodní oblasti ve vazbě „FMCG výhodou“…

Nejlepší odpověď
annas

Ze stránky mj marketing journal.cz:
FMCG je zkratka pro anglický výraz Fast Moving Consumer Goods, který se do češtiny překládá jako rychloobrátkové zboží.
Jde o výrobky, které jsou prodávány rychle a při relativně nízké ceně. Prodej těchto výrobků přínáší za poměrně krátkou dobu obrovský zisk. Do této kategorie patří zejména předměty denní potřeby, tedy například kosmetické a hygienické potřeby (např. mýdlo, toaletní papír, zubní pasta…) či předměty s rychlým opotřebením (např. žárovky, baterie a akumulátory, papírenské potřeby…). Přestože se čím dál tím více vyčleňují do vlastní kategorie, zařadíme sem i potraviny, případně léky a medikamenty. Často sem spadá i spotřební elektronika, zejména mediální nosiče.
Společným specifikem rychloobrátkového zboží je fakt, že k jeho vypotřebování (a tudíž potřebě nahradit je novými) dochází zpravidla ve velmi krátko době – několika dní, týdnů či měsíců (do jednoho roku).

Při nabídce zaměstnání některé organizace vyžadují, aby uchazeč měl zkušenosti s prodejem těchto výrobků.

Doplňuji:
http://www.poradna-prace.cz/rada/fmcg-fast-moving-consumer-goods.php#.VCp8Yx­Z15xI

http://www.it­biz.cz/slovnik/hu­man-resources-hr/fmcg

Další odpovědi
panenka

FMCG-je zkratka pro anglický výraz(FAST MOVING CONSUMER GOODS)který se do češtiny překládá jako rychloobrátkové zboží a potraviny

Zdroj: www.m-journal.cz/cs/pro-studenty/ptate-se:-co-je-to-fmcg_s415×5374.html