janett

Co znamená slovo myslivost nebo myslivec a myslivectví

Jedná se o Hajné nebo lesníky

Nejlepší odpověď
annas

Myslivec je ten, kdo provozuje myslivost. (Jiný význam – kdysi příslušník pěchoty v některých armádách).
Myslivost, myslivectví – činnost zabývající se chovem, ochranou a lovem zvěře, dodržováním tradic při lovení.
Slovo myslivectví se sice stále používá, ale je to pojem zastaralý. V nových slovnících se neuvádí.

Další odpovědi
SinceX

myslivost je druh povolání, kde se snažíš „pomáhat“ lesu. Krmíš zvířata, dáváš pozor na škodné (lišky, kuny). Chráníš stromy atd. Teoreticky se jedná o hajného. Myslivec je zaměstnanec myslivosti. Myslivectví se dá také popsat jako myslivost. :)