bestak

Co znamená „proti gustu žádný dišputát“?

Co znamená a v jakých situacích (napište mi prosím nějaký příklad) se používá „proti gustu žádný dišputát“?

Nejlepší odpověď
quentos

gusto = vkus, dišputát = spor (viz např. anglické „dispute“). Tzn. když má někdo prazvláštní vkus, nemáme se pokušet se s ním přít, že je nesprávný či pokoušet se mu to rozmlouvat.

V Německu prý byla otevřena restaurace, jejíž jídelníček se inspiroval kanibalistickým kmenem. Pokud by si pokrmy z lidského masa někdo pochvaloval a mně se to nezamlouvalo, musel bych holt pokrčit rameny a říct „proti gustu žádný dišputát“…

Další odpovědi
BEAES

Každý si může vybrat po svém, dle svého gusta a nikdo by proti tomu neměl nic mít.
Třeba partnera, nebo nějakou věc.

anonym

Kdyby se někdo „mohl utlouct“ po vařených zavináčích s borůvkovou marmeládou, navrch šlehačka,nemělo by se mu to rozmlouvat.
Podle tohoto tvrzení.

Dea Lae

Pozornost

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.com

  • Zahájení franšízy * Obchodní akvizice * Obchodní expanze
  • Kapitál / infrastrukturní projekt * Nákup komerčních nemovitostí
  • Realizace smlouvy * Financování obchodu

Doufáme, že s vámi budeme mít dobré obchodní vztahy. Jsme certifikovaní, důvěryhodní, spolehliví, efektivní, rychlí a dynamičtí. Pokud máte platný podnik, investici nebo projekt, který chcete financovat, poskytněte nám prosím obchodní plán, shrnutí, finanční informace atd. Pro posouzení a kontrolu. Pro obchodní spolupráci nás neváhejte kontaktovat a v případě zájmu nás kontaktujte E-mail: newusafinancialfunding@gmail.com pro více informací
_____________­_________________________
E-mail: newusafinancialfunding@gmail.com
Web: newusafunding.com
Řekněte: +1 (260) 475–9549
© Všechna práva vyhrazena
Krabice 364 E HLAVNÍ SV
# 415 MIDDLETOWN
DE 19709