Retko

Co znamena přádna rostlina??

Nejlepší odpověď
kropitko

Přadné rostliny jsou plodiny pěstované za účelem získávání vlákna. Z něj se dále vyrábějí tkané či netkané textilie, filcované předměty, lana a provazy.

Mezi nejznámější patří bavlník (využívá se chmýru z plodu), z plodin pěstovaných v Česku především len, konopí a kopřiva (využívá se vláken ze stonku, konkrétně sklerenchymu), z exotických rostlin jsou to např. agáve nebo kokosová palma.

Doplňuji:
Vy jste anseli vytrhla odpověď z kontextu,neuvedla jste ani zdroj,to jste potom doplnila až když jste uviděla moji odpověď…prostě si toho někdo všiml dřív,než jste stihla odpověď doplnit,to není o tom jestli je někdo oblíbený,ale o odpovědích,pokud něco někde okopíruji,tak dodám aspoň zdroj. Tak se nezlobte,odpovídali jsme v rozmezí několika minut,vždyť o nic přece nejde.....

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99ad­n%C3%A1_rostli­na

Další odpovědi
annas

Přadné rostliny jsou plodiny pěstované za účelem získávání vlákna. Z něj se dále vyrábějí tkané či netkané textilie, filcované předměty, lana a provazy. …
Mezi nejznámější patří bavlník (využívá se chmýru z plodu), z plodin pěstovaných v Česku především len, konopí a kopřiva (využívá se vláken ze stonku, konkrétně sklerenchymu), z exotických rostlin jsou to např. agáve nebo kokosová palma.

Podle WIkipedie.
Doplňuji:
Za stejnou odpověď má druhý v pořadí víc bodů, i když jsem byla rychlejší. Holt, někdo je oblíbenější.

anonym

Pro Kropítko.
Není pravda, že jsem zdroj uvedla podle Vás. Napsala jsem jen Podle Wikipedie. Okopírované definice nikdy nevydávám za své. Natolik se neznáme, abyste mohla tvrdit, že jsem Vaši informaci převzala. Byla jsem první, ale nebudu se už dále rozepisovat. Odpověděly jsme téměř současně, jenže já jsem pak odpověď doplnila, ale nikoliv podle Vás. Stalo se.