Loterrybaby

Co znamená, pokud je u prodávaných domů/vil napsáno tohle?

„S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění, musí být nemovitost označena v en. třídě G, což ovšem neznamená, že do této en. třídy opravdu patří.”
Už jsem se s tím setkal u vícero nabízených domů/vil, bývá to dole v popisku nemovitosti. I v informacích mívají en. třídu uvedenou G.

Pokud by to do takové energetické třídy nepatřilo, tak proč by ji uváděli? Jak je to s tou G třídou, proč musí(?) mít nemovitsoti ze zákona takové označení (viděl jsem nemovitosti, které v G-třídě nebyly)?

Nejlepší odpověď
marci1

Při prodeji nebo pronájmu rodinného domu je vlastník povinen opatřit si průkaz energetické náročnosti budovy a ten předložit možnému kupujícímu. Při podpisu kupní smlouvy pak musí být průkaz nebo jeho ověřená kopie součástí této smlouvy. Pokud není průkaz zpracován, musí být uvedena nejhorší energetická třída G. 🙂
https://www.re­alitymorava.cz/re­alitni-zpravodaj/1807-proc-je-dobre-znat-energetickou-narocnost-nemovitosti

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.