co znamená název honorární konzul?

co to znamená honorární

Nejlepší odpověď
quentos

česky „čestný“ konzul – jeho funkce je tedy čestná, neplacená

Zdroj: slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=honor

Další odpovědi
kenyrts

Konzuly je možno dělit do několika tříd: generální konzul, konzul, vicekonzul a konzulární jednatel, kteří jsou úředníky z povolání. Mimo to existuje i (dosti početná) skupina honorárních konzulů, kteří zastupují stát v místě svého působení čestně a neplaceně a často nejsou ani státními příslušníky státu, pro který pracují.

m.mrkvicova

„skupina honorárních konzulů, kteří zastupují stát v místě svého působení čestně a neplaceně a často nejsou ani státními příslušníky státu, pro který pracují.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­zul