petka.s

Co znamená kostlivec ve skříni?

Nejlepší odpověď
annas

stačilo využít našeptávač a měla jste několik podrobných odpovědí.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kostlivec%20ve%20s­k%C5%99%C3%AD­ni%20

Jedna podrobná včetně původu fráze

!Je to představa spojující hrůzu a komično. Kostlivec ve skříni. Hrůza spočívá v tom, že kdyby to bylo skutečné, tak by to bylo nejspíš svědkem nějaké tragédie.

V povídkách třeba to, že zloděj vlezl do velkého trezoru, který se za ním zavřel a pancéřovou skříň někdo otevře až za pár let. Komično se ale vnucuje samo. Třeba že kostra patří milenci, který se tam musel skrýt před příchodem žárlivého manžela – a zapomnělo se na něj"

hhttps://vlta­va.rozhlas.cz/co-je-kostlivec-ve-skrini-7993795

Kostlivec bývá schovaný ve skříni, jde o přenesený význam, že člověk má nějaké tajemství, někomu ublížil, či ho zradil, ale bojí se přijít s tím na veřejnost., je to ale něco špatného, tedy nějaký „zločin“.

Jak se kostlivce zbavit? Stačí o něm promluvit, svěřit se někomu a tak kostlivce zahrabat stejně jako opět zahrabat do hlíny toho skutečného z kostí.

Říká se, že boží mlýny melou, tudíž někdy někdo jjný otevře skříň a kostllvec vypadne. Ale v obou případech – dobrovolném i náhodném sdělení – mohou vzniknou nepříjemnosti a záleží , zda lze opravdu kostlivce zahrabat a zapomenout.

Někdy kostlivec ve skříni zůstane a vypadne , až dotyčný sám bude kostlivcem."

Další odpovědi
elkon

Něco starého, co nebylo dosud vyřešeno.

Disraeli

Špatné tajemství, zatěžující toho člověka (trápí ho to.. odhalení pro něj může být nepříjemné. Ale zátěží to pro něj může být i v otázce svědomí).

Postmaster

Je to tajemství které by odhalilo to, že jsme egoističtí pokrytci co si hrají na to co nejsou!

Zdroj: https://gvkb.cz/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.